Logo: BIP

News box

ŻYCZENIA WIELKANOCNE:

8 marca - Dzień Kobiet:

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA:

Nowy zbiornik na wodę pitną w Ławach już gotowy:

Zakończono inwestycję związaną z budową nowego zbiornika na wodę pitną w Ławach. Jej realizacja była możliwa, dzięki dofinansowaniom, jakie Gmina Bełchatów zdobyła z budżetu Powiatu Bełchatowskiego oraz z unijnych środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W odbiorze tej inwestycji uczestniczyli Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, Wicestarosta Powiatu Bełchatowskiego Jacek Bakalarczyk oraz Sekretarz Urzędu Gminy Bełchatów i jednocześnie Radna Rady Powiatu Bełchatowskiego Małgorzata Filipek.
 
czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej:

Głosuj na ciąg pieszo – rowerowy w Zawadach:

Przebudowa drogi wojewódzkiej 485 w zakresie budowy ciągu pieszo – rowerowego w Zawadach (od granic miasta do zjazdu w stronę Dobrzelowa). To nazwa zadania, na które do 18 września możemy głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego województwa łódzkiego. Projekt, którego koszt szacowany jest na ok. 480 tys. zł ma szansę na realizację w przyszłym roku, ale tylko pod warunkiem, że zagłosuje na niego jak najwięcej mieszkańców województwa. Zadanie oznaczone jest kodem W10.
czytaj dalej

Dożynki Gminy Bełchatów 2020:

Względy epidemiologiczne zdecydowały o tym, iż w skromniejszej niż zazwyczaj oprawie mieszkańcy Gminy Bełchatów świętowali tegoroczne Dożynki Gminy Bełchatów. Msza św. w intencji Rolników i z podziękowaniem za plony, odprawiona została w kościele pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach.
czytaj dalej

Witaj szkoło!

Niemal 1100 uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli prowadzonych przez Gminę Bełchatów, rozpoczęło dziś nowy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na epidemię koronawirusa zabrakło tradycyjnych uroczystych apeli inaugurujących rok szkolny. Uczniowie w klasach spotkali się ze swoimi wychowawcami.
czytaj dalej

Awanse zawodowe nauczycieli:

Pięć nauczycielek pracujących w placówkach administrowanych przez Gminę Bełchatów, uzyskało awanse zawodowe na stopień nauczyciela mianowanego. W tym gronie znalazły się: Angelika Dobrzelak (Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim, Katarzyna Stępień (Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie), Katarzyna Herudzińska - Rośniak (Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie), Kamila Pruszkowska - Stępień (Przedszkole w Niedyszynie) oraz Justyna Wojciechowska (Przedszkole w Domiechowicach).
Podczas specjalnie dla nich zorganizowanej uroczystości, każda z pań złożyła ślubowanie, a akty potwierdzające zdobycie stopnia nauczyciela mianowanego wręczył im Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.
czytaj dalej

Tablety trafią do szkół:

Gmina Bełchatów zakupiła 42 tablety wraz z słuchawkami w ramach projektu edukacyjnego "Zdalna Szkoła +". Na ich zakup udało się zdobyć grant w wysokości 54.558 zł.
- Zakupiliśmy tablety z myślą o tych uczniach, którzy na wypadek nauki zdalnej, ze względu na brak odpowiedniego sprzętu, mogliby mieć problem z uczestniczeniem w zajęciach - mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Tablety trafią teraz do szkół, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będą wypożyczane uczniom.
Tablety otrzymają Szkoła Podstawowa w Dobiecinie (23 sztuki), Szkoła Podstawowa Domiechowicach (15 sztuk) i Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim (4 sztuki), bo właśnie dyrektorzy tych placówek zgłosili zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.
Projekt, dzięki któremu możliwy był zakup tabletów, jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
To już kolejna partia sprzętu elektronicznego, zakupionego przez Gminę Bełchatów w celu wsparcia zdalnego nauczania. Wiosną do szkół trafiło 25 nowoczesnych laptopów z kompletnym oprogramowaniem.
 
czytaj dalej
1 2 3 4