Logo: BIP

News box

Szkoła w Domiechowicach z ogrzewaniem gazowym

  • 22-12-2021
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Domiechowicach będzie ogrzewany gazem. W ramach zadania, współfinansowanego przez Powiat Bełchatowski i Gminę Bełchatów, szkolna kotłownia przebudowana została na gazową, w ramach inwestycji powstała wewnętrzna i zewnętrzna instalacja gazowa.
W odbiorze inwestycji uczestniczyli dziś przedstawiciele Urzędu Gminy Bełchatów - Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, Sekretarz Gminy Bełchatów Małgorzata Filipek, Dyrektor Rozwoju Gminy Bełchatów Zofia Szumigaj - Grochocka, Kierownik Referatu Inwestycji Mirosław Klimas. Obecna była również Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr.
 
W budynku ZSP w Domiechowicach do tej pory działał piec na pellet. Teraz dobudowano drugie źródła ciepła – dwa kotły gazowe w układzie kaskadowym. Nowy kocioł pozwoli na automatyczne spalanie gazu bez zaangażowania pracowników szkoły – opiera się głównie na obsłudze panelu sterowania. Nie ma więc konieczności częstego kontrolowania w ciągu dnia pracy kotła. Ogrzewanie będzie czyste i przyjazne środowisku. Na dodatek dzięki kaskadowemu montażowi dwóch kotłów gazowych, mamy pewność, że w razie awarii jednego z kotłów pozostały będzie efektywnie pracował. Kolejną zaletą układów kaskadowych jest możliwość każdorazowego dopasowania mocy, z jaką pracuje układ grzewczy do zapotrzebowania na ciepło.
 
Zadanie pn. "Przebudowa kotłowni na gazową wraz z wewnętrzną i zewnętrzną instalacją gazową w budynku ZSP w Domiechowicach” kosztowało 180.000 zł brutto, przy czym 108 tys. zł to dotacja z budżetu Powiatu Bełchatowskiego, a 72 tys. zł pochodzą z budżetu Gminy Bełchatów.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022