News box

Świetlica w Wólce Łękawskiej już służy mieszkańcom:

Mieszkańcy Wólki Łękawskiej mogą już korzystać z nowej świetlicy środowiskowej. Budowa obiektu ruszyła w 2018 roku, zakończyła się wiosną tego roku. Wyposażenie, które już zainstalowano w tym obiekcie, zakupiono dzięki pieniądzom z funduszu sołeckiego – o takim przeznaczeniu tych środków zadecydowali mieszkańcy tej miejscowości. Sami również z własnej inicjatywy przygotowali huśtawki, które ustawiono przy budynku świetlicy.
 
O obiekt dbać będzie Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Łękawskiej, które zawiązało się w 2018 roku, a obecnie skupia już około 40 osób. Należą do niego tak panie, jak i panowie. KGW zamierza starać się o granty na uzupełnienie wyposażenia świetlicy.
 
Podczas uroczystości oficjalnego otwarcia obiektu, wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc, nawiązał do historii miejsca, w którym świetlicę wybudowano. To właśnie tutaj ponad pół wieku wcześniej zawiązał się komitet budowy szkoły w Wólce Łękawskiej. W gminnych archiwach odszukano Księgę Pamiątkową tamtego budynku i Wójt przekazał ją KGW w Wólce Łękawskiej. Panie otrzymały też drugą, zupełnie nową księgę, w której będą teraz mogły uwieczniać własne dokonania. KGW otrzymało też w prezencie sprzęt AGD.
 
Przy okazji otwarcia świetlicy nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były m.in. występy dzieci i młodzieży, pokazy, dmuchańce i malowanie buziek.
 

 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022