Logo: BIP

News box

Żłobek w Niedyszynie oficjalnie otwarty:

W poniedziałek, 5 października, maluchy z terenu Gminy Bełchatów będą mogły po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach żłobka w Niedyszynie. Placówka została uruchomiona w ramach unijnego projektu „Twój żłobek w Gminie Bełchatów – Mali Giganci”, realizowanego przez Milenę Olejnik.
 
czytaj dalej

Dożynki Gminy Bełchatów 2020:

Względy epidemiologiczne zdecydowały o tym, iż w skromniejszej niż zazwyczaj oprawie mieszkańcy Gminy Bełchatów świętowali tegoroczne Dożynki Gminy Bełchatów. Msza św. w intencji Rolników i z podziękowaniem za plony, odprawiona została w kościele pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach.
czytaj dalej

Witaj szkoło!

Niemal 1100 uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli prowadzonych przez Gminę Bełchatów, rozpoczęło dziś nowy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na epidemię koronawirusa zabrakło tradycyjnych uroczystych apeli inaugurujących rok szkolny. Uczniowie w klasach spotkali się ze swoimi wychowawcami.
czytaj dalej

Awanse zawodowe nauczycieli:

Pięć nauczycielek pracujących w placówkach administrowanych przez Gminę Bełchatów, uzyskało awanse zawodowe na stopień nauczyciela mianowanego. W tym gronie znalazły się: Angelika Dobrzelak (Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim, Katarzyna Stępień (Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie), Katarzyna Herudzińska - Rośniak (Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie), Kamila Pruszkowska - Stępień (Przedszkole w Niedyszynie) oraz Justyna Wojciechowska (Przedszkole w Domiechowicach).
Podczas specjalnie dla nich zorganizowanej uroczystości, każda z pań złożyła ślubowanie, a akty potwierdzające zdobycie stopnia nauczyciela mianowanego wręczył im Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.
czytaj dalej

Tablety trafią do szkół:

Gmina Bełchatów zakupiła 42 tablety wraz z słuchawkami w ramach projektu edukacyjnego "Zdalna Szkoła +". Na ich zakup udało się zdobyć grant w wysokości 54.558 zł.
- Zakupiliśmy tablety z myślą o tych uczniach, którzy na wypadek nauki zdalnej, ze względu na brak odpowiedniego sprzętu, mogliby mieć problem z uczestniczeniem w zajęciach - mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Tablety trafią teraz do szkół, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będą wypożyczane uczniom.
Tablety otrzymają Szkoła Podstawowa w Dobiecinie (23 sztuki), Szkoła Podstawowa Domiechowicach (15 sztuk) i Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim (4 sztuki), bo właśnie dyrektorzy tych placówek zgłosili zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.
Projekt, dzięki któremu możliwy był zakup tabletów, jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
To już kolejna partia sprzętu elektronicznego, zakupionego przez Gminę Bełchatów w celu wsparcia zdalnego nauczania. Wiosną do szkół trafiło 25 nowoczesnych laptopów z kompletnym oprogramowaniem.
 
czytaj dalej

Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Bełchatów:

Rada Gminy Bełchatów udzieliła Wójtowi Gminy Bełchatów, Konradowi Kocowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa sesja absolutoryjna odbyła się później niż zazwyczaj. W ustawowym terminie, czyli pod koniec maja opublikowany został Raport o Stanie Gminy Bełchatów za 2019 rok. Dyskusja nad raportem poprzedziła głosowania nad wotum zaufania.
czytaj dalej

TABLICA SMOLEŃSKA W ŁĘKAWIE:

W kościele pw. Narodzenia NMP w Łękawie odsłonięto tablicę, która upamiętnia ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Tablica powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Gminy Bełchatów "Odnowa" przy współpracy z Gminą Bełchatów. W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu Województwa Łódzkiego, władz powiatowych i gminnych, służb mundurowych oraz instytucji i stowarzyszeń. Nie zabrakło również pocztów wystawionych przez jednostki OSP z terenu Gminy Bełchatów oraz przez szkoły. Nie zawiedli też mieszkańcy, którzy przybyli na uroczystości.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022