Aktualności

SŁOŃCE ZADBA O ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ DLA SZKÓŁ I URZĘDU:

Trwają prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznych na budynkach należących do Gminy Bełchatów. Po zakończeniu tej inwestycji obiekty te będą zaopatrywane w energię elektryczną dzięki energii słońca.
 
Instalacje fotowoltaiczne już pojawiły się na większości szkół położonych na terenie Gminy Bełchatów. Zamontowano je na dachu Szkoły Podstawowej w Łękawie, Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim i Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie (na zdjęciu). Lada dzień gotowe będą już także instalacje na Szkołach Podstawowych w Domiechowicach i w Janowie.
 
Jedyną szkołą, na której panele nie zostaną zainstalowane, jest Szkoła Podstawowa w Dobiecinie. Zdecydowały o tym względy techniczne. Zdaniem specjalistów położenie budynku sprawia, iż instalacja fotowoltaiczna nie byłaby w tym przypadku opłacalna.
Fotowoltaika pojawi się jednak nie tylko na budynkach szkół.
- Instalacje już zostały zamontowane na dachu Urzędu Gminy Bełchatów, a w Zdzieszulicach Dolnych trwa remont dachu Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Gdy się zakończy, również tam zostanie zamontowana fotowoltaika – mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. Jak zaznacza, inwestycja ta cieszy z kilku względów. Po pierwsze to kolejny dowód na to, że samorząd stawia na odnawialne źródła energii. Po drugie inwestycja niebawem przełoży się na znacznie niższe rachunki za prąd w placówkach, które dzięki fotowoltaice będą zasilane w energię elektryczną.
 
Na realizację tej wartej 746 tys. zł inwestycji gmina zdobyła unijną dotację. Dofinansowanie wynosi aż 504 tys. zł. Prace związane z realizacją tego projektu zakończą się w październiku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022