Aktualności

Pieniądze na dodatkowe patrole dla policji

Radni Gminy Bełchatów zdecydowali o przeznaczeniu 3 tys. zł na sfinansowanie dodatkowych patroli, które na terenie gminy pełnić będą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w budżecie gminy.
 
Jak podkreśla Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc, który wnioskował do rady o udzielenie tego typu pomocy. Jest to odpowiedź na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie, który już dwukrotnie w tym roku zabiegał o tego typu wsparcie. Pierwszy wniosek trafił do bełchatowskiego urzędu wiosną.
- Wówczas, mają na uwadze bardzo trudną sytuację budżetową, musieliśmy dać odpowiedź odmowną - tłumaczy Wójt Konrad Koc. - W ostatnim czasie wpłynęły ponowne wnioski komendanta KPP Bełchatów. Jeden związany jest ze wsparciem na zakup sprzętu, drugi wiąże się ze sfinansowaniem patroli ponadnormatywnych. Nie mogliśmy sprostać wszystkim zawartym w nich oczekiwaniom, ale też nie mogliśmy zlekceważyć tego, że dodatkowe patrole na terenie naszej gminy są bardzo potrzebne. Stąd też nasza decyzja o przekazaniu 3 tys. zł na dodatkowe policyjne patrole – tłumaczy Konrad Koc.

Jak zaznacza, jest to połowa kwoty, o jaką w tym zakresie wnioskował Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.
- Oczywiście w sytuacji poprawy naszej sytuacji finansowej, w przyszłym roku policja będzie mogła liczyć na większe wsparcie – podkreśla Wójt Gminy Bełchatów.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022