Aktualności

RUSZYŁ NABÓR CHĘTNYCH DO PROJEKTU WYMIANY ŹRÓDEŁ CIEPŁA:

Dobra informacja dla tych mieszkańców Gminy Bełchatów, którzy przymierzają się do wymiany klasycznego pieca na kocioł opalany gazem, zgazowujący drewno albo na piec na biomasę. Wójt Gminy Bełchatów planuje ubiegać się o środki finansowe na realizację projektu pn. „Niskoemisyjna Gmina Bełchatów”, w ramach którego mieszkańcy mogliby wymienić nieekologiczne źródła ogrzewania na te bardziej sprzyjające środowisku. Maksymalny poziom dofinansowania w ramach programu to nawet do 100 procent wydatków kwalifikowanych (podatek VAT w wys. 8 procent pokrywany jest przez mieszkańca).
- Bardzo często spotykałem się ostatnio z pytaniem, czy Gmina Bełchatów będzie jeszcze występować o środki na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Dlatego gdy tylko pojawiła się szansa na zdobycie dofinansowania na tego typu projekt, uznaliśmy, że nie możemy jej przegapić i będziemy występować o przyznanie nam dotacji na takie działania. Pierwszym krokiem będzie zebranie deklaracji od mieszkańców, którzy chcieliby w tym projekcie wziąć udział – podkreśla Konrad Koc.
 
Konkurs, w ramach którego Gmina Bełchatów będzie występować o dofinansowanie, wiąże się jednak z krótkim czasem na przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Stąd też sami mieszkańcy, którzy chcieliby wziąć nim udział, mają niewiele czasu na podjęcie decyzji. Deklaracje uczestnictwa w projekcie wymiany źródeł ciepła w Gminie Bełchatów można będzie składać tylko do 17 stycznia 2020 roku. Wzór deklaracji do wypełnienia można pobrać na naszej stronie internetowej lub w siedzibie urzędu (II piętro, pokój 44). Co istotne, pod uwagę mogą być brane jedynie budynki wykorzystywane na cele mieszkaniowe. Ponadto budynek musi przejść audyt energetyczny (przeprowadzony na koszt własny mieszkańca).
 
Złożenie deklaracji to warunek uczestnictwa w projekcie, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Realizacja zależna jest wyłącznie od uzyskania przez Gminę środków UE.
 
Szczegóły dotyczące projektu oraz wzór deklaracji dostępne są w załączniku.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022