Aktualności

Plebiscyt Sportowy Gminy Bełchatów rozstrzygnięty:

Znamy już rozstrzygnięcia XXII Plebiscytu Sportowego Gminy Bełchatów. Laureatom statuetki i nagrody wręczono podczas gali, która odbyła się w Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów w Zdzieszulicach Dolnych.
 
- Jesteście najlepszymi ambasadorami Gminy Bełchatów. Swoją postawą i sukcesami udowadniacie, że warto stawiać na sport – podkreśla Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, który wręczał laureatom plebiscytu statuetki i nagrody.
 
Najlepszych sportowców nagradzano w czterech kategoriach.
 
W kategorii Sport Szkolny – Szkoły Podstawowe klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1. miejsce Adam Daniel (Szkoła Podstawowa w Domiechowicach, lekkoatletyka);
2. miejsce Oliwia Skalska (SP w Łękawie, warcaby i piłka nożna);
3. miejsce Dawid Danielczyk (SP w Kurnosie Drugim, lekkoatletyka);
4. miejsce Eryk Tyluś (SP w Dobrzelowie, lekkoatletyka);
5. miejsce Marcin Jakóbczak (SP w Dobrzelowie, lekkoatletyka),
6. miejsce Amelia Szustakiewicz (SP w Dobrzelowie, lekkoatletyka),
7. miejsce (ex aequo) Zuzanna Zielińska (SP w Łękawie, warcaby) i Malwina Sobaniec (SP w Janowie, lekkoatletyka),
8. miejsce ex aequo: Kacper Biniecki (SP w Janowie, lekkoatletyka) i Fabian Gembicki (SP w Łękawie, lekkoatletyka);
9. miejsce ex aequo: Julia Małachowska (SP w Łękawie, warcaby) i Zuzanna Kościańska (SP w Dobrzelowie, lekkoatletyka);
10. miejsce ex aequo: Wiktoria Łabęcka (SP w Domiechowicach, lekkoatletyka) i Artur Karbownik (SP w Domiechowicach, lekkoatletyka).

W kategorii Sport Szkolny – szkoły gimnazjalne wyróżnieni zostali:
1. miejsce Wiktoria Kaczmarek (Gminazjum w Kurnosie Drugim, lekkoatletyka),
2. miejsce Adam Wróblewski (Gimnazjum w Dobrzelowie, lekkoatletyka),
3.miejsce Kacper Jeziorny (Gimnazjum w Dobrzelowie, lekkoatletyka),
4. miejsce Iza Ruszczyńska (Gminazjum w Łękawie, lekkoatletyka).

W kategorii Sport Wyczynowy klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1.miejsce Karolina Stępień (LSKK Bełchatów, kolarstwo – juniorka);
2. miejsce Fabian Rudnicki (Knock out Team Bełchatów, TAEKWON-DO);
3. miejsce Marcin Jakóbczak (LKS Omega Kleszczów, podnoszenie ciężarów),
4. miejsce Imer Sejdija (LKS Omega Kleszczów, podnoszenie ciężarów),
5. miejsce Mikołaj Paszkiewicz (Knock out Team Bełchatów, TAEKWON-DO),
6. miejsce Anna Grzyb (UKS Jedynka Bełchatów, szachy),
7. miejsce Maja Naturalna (LSKK Bełchatów, kolarstwo);
8. miejsce Rafał Marek (LKS Stomil Bełchatów, tenis stołowy).

Specjalne wyróżnienia przyznano również za osiągnięte wyniki sportowe i promocję Gminy Bełchatów. Otrzymali je: Tomasz Kołatek z Mazur (kolarstwo), LZS Myszaki (siatkówka) oraz drużyna piłki nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej w Łękawie.

W rywalizacji sportowej ogniw LZS/OSP klasyfikacja przedstawiała się następująco: 1. LZS Łękawa, 2. LZS Dobiecin, 3. OSP Niedyszyna, 4.LZS Zdzieszulice, 5. LZS Oleśnik, 6. LZS Myszaki, 7. LZS Mazury, 8. LZS Postękalice.
 
 
 
 
Zdjęcia z podsumowania sportowego plebiscytu dostępne są w zakładce Galeria Zdjęć oraz na profilu Facebook Gmina Bełchatów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022