Logo: BIP

Aktualności

Destrukt z „krajówki” trafi na drogę Łękawa - Słok:

Dzięki pomocy Zarządu Województwa Łódzkiego Gmina Bełchatów pozyskała aż tysiąc ton destruktu drogowego. To materiał doskonałej jakości, bo pochodzi z remontowanych odcinków drogi krajowej nr 1. Trafi on teraz na gminne drogi, m.in. na odcinek łączący Łękawę ze Słokiem.
 
Orędownikiem przekazania Gminie Bełchatów cennego destruktu był Dariusz Rogut, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.
- Jeśli tylko pojawia się taka możliwość, wspieram samorządy z terenu powiatu bełchatowskiego - mówi Dariusz Rogut. - Cieszę się, że mogłem przyczynić się do poprawy stanu dróg na terenie Gminy Bełchatów.
 
Pozyskany materiał będzie teraz sukcesywnie trafiał na kolejne odcinki gminnych dróg.
- Dla nas to jest bardzo cenny materiał, dzięki któremu znacząco będziemy mogli poprawić stan wielu dróg, dlatego chciałbym jeszcze raz podziękować za przekazanie nam tego budulca – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.
 
Wójt Gminy Bełchatów przyznaje, że spora część tego materiału trafi na drogę łączącą Łękawę i Słok. Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów jeszcze jesienią ubiegłego roku przeprowadziło roboty, dzięki którym droga stała się przejezdna. Na przełomie maja i czerwca spółka będzie tam układać pozyskany przez samorząd destrukt. Dlaczego zamierzają czekać z tym jeszcze kilka tygodni?
- Specyfika tego materiału jest taka, że z ułożeniem go najlepiej poczekać do momentu, gdy utrwali się słoneczna aura. Im będzie cieplej, tym lepsza i trwalsza będzie nowa nawierzchnia – tłumaczy Wójt Konrad Koc. - To dlatego prace między Łękawą a Słokiem planujemy rozpocząć na przełomie maja i czerwca – dodaje.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022