Aktualności

ZAPROSZENIE NA XXVI MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI ROLNICZEJ:

Biuro Powiatowe Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Bełchatowie informuje, że w dniu 14 marca 2020 r. (sobota) organizuje wyjazd na XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.
czytaj dalej

SPOTKANIE PRZEDSIĘBIORCÓW I SAMORZĄDOWCÓW W WIELOPOLU:

Niemal stu przedsiębiorców i samorządowców związanych z Gminą Bełchatów spotkało się w Wielopolu, by rozmawiać o problemach lokalnego biznesu i by wspólnie wypracować lepsze rozwiązania służące rozwojowi przedsiębiorczości. Spotkanie organizowano pod hasłem „Biznes i Samorząd. Spotkajmy się w Wielopolu” i ma to być wydarzenie cykliczne.
- Formuła tego spotkania to nowość – przyznaje Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, gospodarz tego wydarzenia. - O takim spotkaniu myślałem już wiosną 2019 roku, ale to był bardzo ciężki czas dla samorządu Gminy Bełchatów i liczba problemów, które wówczas mieliśmy, nie nastrajała do tego typu spotkań. Dziś problemów do rozwiązania nadal jest sporo, ale są już pewne bardzo pozytywne aspekty naszych działań. Dlatego nie chciałem już dłużej zwlekać i stąd też spotkanie w Wielopolu – podkreślał Konrad Koc.
czytaj dalej

WÓJT GMINY BEŁCHATÓW OGŁASZA CZWARTY PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ MASZYN ROLNICZYCH:

WÓJT GMINY BEŁCHATÓW OGŁASZA CZWARTY PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ MASZYN ROLNICZYCH.
 
Szczegółowe informacje dostępne w załączniku.
czytaj dalej

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINIE BEŁCHATÓW – EDYCJA II:

Wójt Gminy Bełchatów informuje o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii (tj. fotowoltaika, kocioł na biomasę oraz powietrzne pomy ciepła) w związku z planowanym na II kwartał naborem do konkursu o dofinansowanie projektów w ramach OZE dla właścicieli budynków mieszkalnych.
Gmina Bełchatów planuje ubiegać się o dofinansowanie z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej, projektu związanego z montażem instalacji OZE. W ramach działania dotacja wyniesie do 85% netto kosztów kwalifikowanych netto. Mieszkaniec pokrywał będzie 15% kosztów kwalifikowanych netto plus podatek Vat oraz podatek od dotacji.
czytaj dalej

OŚWIETLENIE SOLARNO - HYBRYDOWE NA SKRZYŻOWANIU W MIKORZYCACH:

Oświetlenie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii powstanie na skrzyżowaniu dróg w Mikorzycach. Zostanie ono zainstalowane u zbiegu drogi powiatowej Ławy – Rożniatowice i drogi gminnej biegnącej w kierunku Anastazowa. Dzięki temu oświetlone zostaną przystanki autobusowe znajdujące się przy tym właśnie skrzyżowaniu.
czytaj dalej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY BEŁCHATÓW O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZENIA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO:

Obwieszczenie Wójta Gminy Bełchatów o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Dobiecin.
czytaj dalej

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU FIRMA NA MEDAL JESZCZE DO KOŃCA LUTEGO:

Przedsiębiorcy z terenu powiatu bełchatowskiego do końca lutego mogą zgłaszać swoje kandydatury w konkursie "Firma na Medal". Kapituła konkursu podjęła bowiem decyzję o przedłużeniu pierwotnego terminu. Firmy w konkursie oceniane będą w kilku kategoriach.
 
Regulaminy i karty zgłoszeniowe można znaleźć w załącznikach.
czytaj dalej

INFORMACJA NA TEMAT MIĘDZYNARODOWEGO ROKU OCHRONY ROŚLIN:

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin.
„Chroniąc rośliny - chronisz życie” (ang. Protecting Plants, Protecting life) to oficjalne hasło obchodów, które wpisuje się w główne przesłanie Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. Otóż nadrzędnym celem IYPH 2020 jest podniesienie świadomości ludzi na całym świecie na temat tego, w jaki sposób ochrona zdrowia roślin może przyczynić się do wyeliminowanie głodu, zmniejszenia ubóstwa, ochrony środowiska i pobudzenia rozwoju gospodarczego.
czytaj dalej

CHUSTECZKI I PAMPERSY DO KOSZA - NIE DO KANALIZACJI:

Chusteczki nawilżające, pampersy, rajstopy, części garderoby a nawet deski. Takie "skarby" pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów odnajdują się w przepompowniach oczyszczalni ścieków, działających na terenie gminy. Nie trzeba chyba dodawać, że zapychają one urządzenia i przekładają się na ich awarię.
czytaj dalej

BUDOWA ŚWIATŁOWODÓW NA TERENIE GMINY BEŁCHATÓW:

Informujemy Mieszkańców Gminy Bełchatów, że na terenie naszej gminy firma Nexio Managment Sp. z o.o. rozpoczyna kolejny etap prac projektowych, współfinansowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, polegających na budowie światłowodowych linii kablowych umożliwiających dostęp do szerokopasmowego Internetu. W związku z tym pracownicy tej firmy odwiedzają mieszkańców Gminy Bełchatów w celu podpisania stosownych umów.
Warto podkreślić, że podpisywane przez właścicieli posesji umowy o dostęp do nieruchomości, na których planowana jest budowa sieci, nie oznaczają automatycznego korzystania przez nich z usług telekomunikacyjnych – usługi takie będą w przyszłości oferowane przez operatorów tych usług (w tym lokalnych), wykorzystujących wybudowaną w ten sposób nowoczesną infrastrukturę światłowodową. Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody przez jej właściciela na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego, w zakresie wskazanym w umowie. Dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez operatora projektowanej infrastruktury, wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii. Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podpisywaną umową.
 
Prosimy mieszkańców Gminy Bełchatów o przychylność, bo tylko dzięki wspólnemu działaniu i dobrej współpracy możemy skutecznie działać na rzecz rozwoju naszej gminy.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 20