Logo: BIP

Aktualności

INFORMACJA O NABORZE:

Uwaga mieszkańcy Gminy Bełchatów, a szczególnie miejscowości Ław i Zdzieszulic Górnych.
W trosce o poprawę stanu wód powierzchniowych i podziemnych na terenie naszej gminy, w Urzędzie Gminy Bełchatów trwają przygotowania do opracowania projektu wniosku o dofinansowanie
z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (WFOŚiGW) dotyczącego realizacji Programu wspierania budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Bełchatów – edycja V.
 
czytaj dalej

Narodowy Spis Powszechny - odbierz telefon od rachmistrza

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). 
 
Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni.
 
Czy to oszust?
Odbierając telefon z nieznanego nam dotąd numeru trzeba zawsze zachowywać ostrożność. W czasie NSP 2021 mogą zdarzać się przypadki podszywania się oszustów pod rachmistrza. Należy koniecznie pamiętać, że rachmistrz nie żąda od Państwa pieniędzy, nie pyta o majątek lub dochody. W prosty sposób można sprawdzić, czy osoba, która podaje się za rachmistrza, rzeczywiście nim jest. Trzeba tylko zanotować imię, nazwisko oraz numer identyfikatora rachmistrza i skorzystać z wybranej opcji weryfikacji.
Najprościej i najszybciej zapytać rachmistrza o podanie jednej z pięciu ostatnich cyfr naszego numeru PESEL – jeśli odpowie prawidłowo, możemy spokojnie kontynuować rozmowę i przejść do spisu.
Można również skorzystać z aplikacji „Sprawdź rachmistrza”, dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/ lub zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i poprosić konsultanta o sprawdzenie danych rachmistrza.
 
Spam? Sprawdź, czy to nie rachmistrz
Rachmistrz zadzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Ze względu na skalę przedsięwzięcia nasz aparat telefoniczny może uznać te numery za zagrożenie lub spam. To dlatego, że występuje ciąg tych samych cyfr – są one jednak tak dobrane, żeby łatwo było je zapamiętać.
Jeśli na Twoim telefonie wyświetli się jeden z dwóch wspomnianych numerów, odbierz połączenie bez zbędnych obaw, nawet jeśli widzisz komunikat „Podejrzenie spamu”.
Jeśli nie odebrałeś telefonu od rachmistrza spodziewaj się od niego SMS-a i ponownych prób połączenia.
Dlaczego warto odebrać?
Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.
Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając komputera lub telefonu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy bezwzględnie skorzystać z pomocy rachmistrza.
Pamiętaj, że rachmistrz dzwoni w imieniu Głównego Urzędu Statystycznego i robi to w ramach obowiązków służbowych. Nie miej więc do niego o to pretensji. Jeśli masz jakieś wątpliwości, lub nie chcesz się spisać w danej chwili, zakomunikuj to i umów się na inny termin.
czytaj dalej

OBWIESZCZENIE STAROSTY BEŁCHATOWSKIEGO

Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: "rozbudowa drogi powiatowej nr 1931E (ul. Piotrkowska) odc. od ulicy Zdzieszulickiej do obwodnicy wschodniej".
czytaj dalej

OGŁOSZENIE O PRZETARGACH NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY BEŁCHATÓW

Wójt Gminy Bełchatów ogłasza:
1. Pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie 05 Dobrzelów, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków  numerem działki 93/1 o pow. 0,0848 ha.
2. Drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w obrębie 13 Kałduny, oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków numerem działek:  3/50 o pow. 0,1317ha, 3/51 o pow. 0,1108ha, 3/52 o pow. 0,0968 ha, 3/53 o pow. 0,1446ha, 3/54 o pow. 0,1133ha, 3/55 o pow. 0,0933 ha, 3/56 o pow. 0,0935ha, 3/57 o pow. 0,1000ha, 3/58 o pow. 0,1000ha, 3/59 o pow. 0,1001 ha. Szczegóły w załącznikach.
czytaj dalej

ŚWIĘTOWALI ZŁOTE GODY

Złote Gody, czyli 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, obchodzili Maria i Stanisław Szymaniakowie z Wólki Łękawskiej. Jubilaci odebrali medale, przyznane im przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.
czytaj dalej

Zawady lepiej oświetlone

Nowe punkty oświetleniowe działają już na dwóch odcinkach dróg w Zawadach. Oświetlenie uliczne powstało tam na odcinku o łącznej długości 260 metrów, a składa się na nie 8 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi.
 
czytaj dalej

Trwa nabór na kursy i szkolenia Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu:

Chciałbyś się dokształcić lub wręcz przebranżowić? Myślisz o zdobyciu nowych umiejętności? Sprawdź ofertę Centrum Rozwoju Kompetencji, które od września ruszy w Rogowcu. Centrum to wspólny projekt Województwa Łódzkiego i PGE, a korzystać z niego mogą mieszkańcy całego regionu. Co ważne, kształcenie odbywać się będzie w trybie zaocznym (co dwa tygodnie w weekendy), a nauka jest bezpłatna.
czytaj dalej

WODA ZDATNA DO SPOŻYCIA PO PRZEGOTOWANIU:

Komunikat PPIS w Bełchatowie z dn. 04.07.2021r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu Ławy informujący, iż wodę do spożycia oraz przygotowywania posiłków należy gotować przez min. 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.
czytaj dalej

Ruszyła Centralna Ewidencja Ewidencja Emisyjności Budynków:

Od 1 lipca każdy właściciel budynku ma obowiązek zgłoszenia źródeł ciepła, jakie są w nim wykorzystywane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
czytaj dalej

Harmonogram Orlika w Dobiecinie w lipcu 2021:

W lipcu zapraszamy do korzystania z kompleksu boisk Orlik w Dobiecinie.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 31