Logo: BIP

Aktualności

ŚWIĘTOWALI ZŁOTE GODY

Złote Gody, czyli 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, obchodzili Maria i Stanisław Szymaniakowie z Wólki Łękawskiej. Jubilaci odebrali medale, przyznane im przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.
czytaj dalej

Zawady lepiej oświetlone

Nowe punkty oświetleniowe działają już na dwóch odcinkach dróg w Zawadach. Oświetlenie uliczne powstało tam na odcinku o łącznej długości 260 metrów, a składa się na nie 8 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi.
 
czytaj dalej

Trwa nabór na kursy i szkolenia Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu:

Chciałbyś się dokształcić lub wręcz przebranżowić? Myślisz o zdobyciu nowych umiejętności? Sprawdź ofertę Centrum Rozwoju Kompetencji, które od września ruszy w Rogowcu. Centrum to wspólny projekt Województwa Łódzkiego i PGE, a korzystać z niego mogą mieszkańcy całego regionu. Co ważne, kształcenie odbywać się będzie w trybie zaocznym (co dwa tygodnie w weekendy), a nauka jest bezpłatna.
czytaj dalej

WODA ZDATNA DO SPOŻYCIA PO PRZEGOTOWANIU:

Komunikat PPIS w Bełchatowie z dn. 04.07.2021r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu Ławy informujący, iż wodę do spożycia oraz przygotowywania posiłków należy gotować przez min. 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.
czytaj dalej

Ruszyła Centralna Ewidencja Ewidencja Emisyjności Budynków:

Od 1 lipca każdy właściciel budynku ma obowiązek zgłoszenia źródeł ciepła, jakie są w nim wykorzystywane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
czytaj dalej

Harmonogram Orlika w Dobiecinie w lipcu 2021:

W lipcu zapraszamy do korzystania z kompleksu boisk Orlik w Dobiecinie.
czytaj dalej

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW:

W związku z niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym – grad, który wystąpił w dniu 22.06.2021 r. na terenie Gminy Bełchatów w czterech Sołectwach tj.: Wola Kruszyńska, Podwody Kolonia, Podwody i Wola Mikorska, informujemy zainteresowanych rolników o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych do Urzędu Gminy Bełchatów w terminie: od 05.07.2021 r. do 09.07.2021 r.
czytaj dalej

Zagłosuj na ciąg pieszo – rowerowy w Zawadach:

Ruszyło głosowanie w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Wśród 24 zadań z puli wojewódzkiej (czyli tych o charakterze inwestycyjnym) jedno dotyczy terenu Gminy Bełchatów. Chodzi o projekt ciągu pieszo – rowerowego w Zawadach na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową (do Dobrzelowa) w kierunku Łodzi. W głosowaniu to zadanie jest oznaczone kodem WO2.
czytaj dalej

Ogłoszenie o konkursach na stanowisko dyrektora:

Wójt Gminy Bełchatów ogłosza konkursy na stanowisko dyrektora placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Bełchatów zgodnie z Zarządzeniem nr 72/2021 z dnia 22 czerwca 2021 roku.

Załączniki

OZE w Gminie Bełchatów – urządzenia zamontowane w ramach I edycji programu już po odbiorach:

108 solarnych systemów grzewczych centralnej wody użytkowej, 122 instalacje fotowoltaiczne i 14 kotłów na biomasę zainstalowano na terenie posesji mieszkańców Gminy Bełchatów, uczestniczących w pierwszej edycji projektu ”Odnawialne źródła energii w Gminie Bełchatów”.
Zakończono już odbiory końcowe poszczególnych urządzeń, a cały projekt czeka na rozliczenie końcowe z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.
 
 
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 30