Logo: BIP

Oświata

POWIERZENIA DLA NOWYCH DYREKTORÓW SZKÓŁ:

Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, wręczył dziś powierzenia dyrektorom Zespołów Szkolno - Przedszkolnych, które od września 2020 roku będą funkcjonować na terenie Gminy Bełchatów.
 
Dwie placówki będą miały nowych dowodzących: stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janowie powierzono Anecie Borowskiej (do tej pory była nauczycielem SP w Janowie), a Aleksandra Pakuła została powołana na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrzelowie (obecnie jest ona dyrektorem przedszkola w Domiechowicach, wcześniej była związana ze szkołą w Dobrzelowie).
W przypadku pozostałych zespołów stanowiska dyrektorów powierzono osobom, które do tej pory dowodziły tam szkołami: dyrektorem Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Domiechowicach pozostaje Aleksandra Fornalik, dyrektorem Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kurnosie Drugim - Grzegorz Gryczka, a dyrektorem Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łękawie - Tomasz Starzyński. Na mocy tzw. ustawy covidowej każdemu z dyrektorów funkcję powierzono na rok, tj. od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku. Natomiast wiosną mają zostać rozpisane konkursy na te stanowiska.
Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc nie ukrywał, że najbliższy rok będzie dla każdego z dyrektorów "czasem próby".
- Przed każdym z Państwa postawimy określone zadania i będziemy oczekiwać wywiązania się z nich. Jestem przekonany, że Wasze poczynania będą z korzyścią dla szkół, którym przyjdzie Wam dowodzić - podkreślał Konrad Koc.
 
czytaj dalej

ÓSMOKLASIŚCI PISZĄ EGZAMIN:

Uczniowie ósmych klas w szkołach prowadzonych przez Gminę Bełchatów, rozpoczęli dziś egzaminy. Przez trzy kolejne dni zmierzą się z wiedzą z zakresu języka polskiego, matematyki i języka obcego.
W sumie w sześciu szkołach prowadzonych przez Gminę, do egzaminu przystąpiło 86 uczniów. Najwięcej, bo 21, egzamin zdaje w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie. W Domiechowicach jest 18 ósmoklasistów, w Łekawie – 15, w Janowie – 13, w Kurnosie Drugim – 11, a w Dobiecinie 8.
Tegoroczne egzaminy ósmoklasistów odbywają się w czerwcu, choć pierwotnie uczniowie sprawdziany mieli pisać w kwietniu. Zmiana terminu spowodowana jest epidemią koronawirusa. W związku z pandemią uczniowie przystępują do egzaminu z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.
czytaj dalej

OGŁOSZENIE W SPRAWIE KONKURSU NA STANOWISKO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. GEN. JANUSZA GŁUCHOWSKIEGO W DOBIECINIE:

Wójt Gminy Bełchatów ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie, Korczew 37, 97-400 Bełchatów zgodnie z załącznikiem.
czytaj dalej