Logo: BIP

Inwestycje gminne

Trwa rozbudowa i przebudowa szkoły w Domiechowicach

  • 19-02-2024
Prace przy przebudowie i rozbudowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Domiechowicach ruszyły już na dobre. Obecnie prowadzone są tam prace ziemne, niezbędne do budowy nowego skrzydła budynku.
Na jego parterze będą się znajdowały pomieszczenia dla przedszkola, a na piętrze znajdą się nowe sale lekcyjne , pomieszczenia administracyjne szkoły, sanitariaty, etc. Poza tym część istniejącego budynku - ta, w której obecnie działa przedszkole, zostanie rozbudowana i zaadaptowana na żłobek.
 
- Prace potrwają jeszcze kilkanaście miesięcy i zdaję sobie sprawę z tego, że dla społeczności szkolnej może się to wiązać z pewnymi utrudnieniami. Staraliśmy się je zminimalizować - podkreśla Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. - Za w przyszłym roku będziemy mieli w Domiechowicach nowoczesne, przestronne przedszkole, nowy żłobek oraz nowe pomieszczenia dla szkolnych pracowni. Mamy wizualizacje tego budynku, myślę, że spodoba się tak uczniom i ich rodzicom, jak i nauczycielom - podkreśla Konrad Koc.
 
Inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Jej koszt to niemal 13,2 mln zł, przy czym część tej kwoty zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 
To pierwsza z gminnych szkół, które będą przebudowywane. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janowie, a Zespoł Szkolno - Przedszkolny w Kurnosie Drugim doczeka się budowy sali dla sekcji podnoszenia ciężarów i gimnastyki korekcyjnej. Z kolei w przyszłym roku powinna ruszyć przebudowa szkoły w Dobiecinie, a następnie szkoły w Dobrzelowie.
 
Poniżej wizualizacje przebudowanego obiektu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Domiechowicach.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022