Logo: BIP

Inwestycje gminne

Świetlica w Hucie jak odmieniona. Budynek przeszedł metamorfozę

  • 31-05-2023
Na tę chwilę długo czekali mieszkańcy Huty. Lokalna społeczność może już bez przeszkód korzystać z wyremontowanej świetlicy. Przebudowa była gruntowna, rozpoczęła się jeszcze w 2022 roku. W ciągu niespełna roku obiekt zmienił się nie do poznania. Przeszedł gruntowną termomodernizację, budynek został docieplony, wymienione zostały okna i drzwi, obiekt zyskał nowy dach i pokrycie dachowe. Przebudowano system centralnego ogrzewania (dziś działa tam pompa ciepła), zamontowano klimatyzację z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Wymieniono też instalacje elektryczną, system oświetlenia, pojawiły się nowe podłogi, odświeżono ściany. Wnętrze zyskało nowoczesny design i funkcjonalne wyposażenie. Koszt tej inwestycji to 1.686.982,94 zł.
 
- Świetlica zmieniła się nie do poznania - mówi wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc, który wspólnie z Poseł Małgorzatą Janowską oraz Sekretarz Gminy Bełchatów Małgorzatą Filipek i Dyrektor d.s. Rozwoju Gminy Zofią Szumigaj - Grochocką oglądał przebudowany budynek. - Myślę, że będzie przez lata dobrze służyła mieszkańcom, bo staraliśmy się, żeby obiekt był funkcjonalny i nowoczesny - dodaje.
 
O tym, że mieszkańcy Huty od lat czekali na przebudowę świetlicy, mówi Iwona Żywicka, szefowa KGW w Hucie i nowo wybrana sołtys tej miejscowości.
- Świetlica naprawdę cieszy oko, a poszczególne jej elementy są naprawdę dobrze przemyślane - przyznaje pani sołtys. - Mamy wreszcie miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotykać. W Hucie działa Koło Gospodyń Wiejskich, mamy Ochotniczą Straż Pożarną. Ta świetlica będzie miejscem, dzięki któremu te organizacje również będą mogły sprawniej funkcjonować i rozwijać się.
czytaj dalej

W czerwcu ruszy remont strażnicy OSP w Podwodach

  • 31-05-2023
W czerwcu startują prace przy kolejnej gminnej inwestycji, a mianowicie przy remoncie sali OSP w Podwodach. Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Ewelina Dobrzyńska, reprezentująca firmę MAŁ-DOM Małgorzata Oset, podpisali umowę na realizację tego zadania.
W ramach remontu przebudowana zostanie instalacja elektryczna, wymieniona będzie część okien oraz drzwi wewnętrzne, odnowione zostaną ściany, wymienione płytki podłogowe i ścienne, zamontowane nowe sufity. Nowe wyposażenie zyskają też sanitariaty, a kuchnia przejdzie gruntowny remont. Sala zyska też nowe źródło ogrzewania - pompę ciepła.
 
Prace będą kosztować 491.877 zł, a wykonawca ma czas na ich realizację do 23 listopada 2023 roku.
czytaj dalej

Umowy na przebudowę dróg w Oleśniku i Wielopolu podpisane

  • 23-05-2023
Pół roku - tyle czasu ma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK S.A. na przebudowę drogi w Oleśniku oraz drogi w Wielopolu. Jakub Płosa, Prezes Zarządu spółki oraz Konrad Koc Wójt Gminy Bełchatów podpisali dziś umowę na realizację tych inwestycji.
 
Jak podkreśla Jakub Płosa, jako pierwsza realizowana będzie droga w Oleśniku.
- Jeśli warunki pozwolą, chcielibyśmy rozpocząć tam prace na początku wakacji - dodaje.
 
W Oleśniku przebudowywana będzie droga, prowadząca obok świetlico-kaplicy. Roboty będą prowadzone na odcinku 828 metrów. Powstanie tam nowa nawierzchnia o szerokości 4-4,5 metra oraz pobocza o szerokości 0,75 metra. Droga zostanie odwodniona, przebudowane będą zjazdy, powstanie też nowe oznakowanie. Koszt przebudowy to 1.578.090 zł.
 
Z kolei w Wielopolu przebudowana zostanie droga, prowadząca od drogi krajowej 74 w kierunku parku. Roboty prowadzone będą na odcinku 562 metrów. Na odcinku prowadzącym wzdłuż zabytkowego parku (czyli na długości nieco ponad 160 metrów) ułożona zostanie nawierzchnia z kostki bitumicznej (to wymóg konserwatora zabytków). Na pozostałym odcinku drogi pojawi się nawierzchnia asfaltowa. Wzdłuż drogi powstaną też pobocza o szerokości 0,75 metra, powstanie nowe oznakowanie oraz system odwodnienia drogi. Koszt tego zadania to 1.642.050 zł.
czytaj dalej

Strażnica OSP w Kurnosie Drugim przejdzie metamorfozę. Podpisano umowę na przebudowę obiektu

  • 14-04-2023
10 miesięcy - tyle potrwa przebudowa i rozbudowa budynku OSP w Kurnosie Drugim, czyli inwestycja, na której realizację umowę podpisali Konrad Koc - Wójt Gminy Bełchatów oraz Katarzyna Maziarz z firmy WIK BUD.
 
Strażnica w Kurnosie Drugim przejdzie prawdziwą metamorfozę. Zaplanowano tam m.in. roboty rozbiórkowe i budowlane, kompleksowo zostaną wymienione instalacje wewnętrzne i węzeł sanitarny, strażnica ogrzewana będzie za pomocą pompy ciepła, powstanie tam też instalacja fotowoltaiczna. Wymieniona zostanie brama wjazdowa, teren zostanie utwardzony, powstaną też nowe nasadzenia, a w sąsiedztwie strażnicy ustawione zostaną elementy tzw. małej architektury.
Koszt tego zadania to 2.478.267,65 zł.
czytaj dalej

Odbiór kanalizacji deszczowej w Ludwikowie

  • 04-04-2023
W Ludwikowie odbierane były dziś prace, związane z budową kanalizacji deszczowej wzdłuż drogi gminnej. Powstało tam 615 metrów kolektora oraz 30 wpustów z osadnikiem i syfonem oraz 16 studni rewizyjnych. Odtworzona została również nawierzchnia drogi na odcinku objętym pracami.
 
W odbiorach uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc, oraz kierownik Referatu Inwestycji Mirosław Klimas.
- Ta inwestycja pozwoliła nam uporać się z problemem zalewania tej drogi i okolicznych posesji - mówi Konrad Koc. - Cieszę się również, że w ramach tego samego zadania odtworzono nawierzchnię drogi w naprawdę dobrym standardzie.
czytaj dalej

Umowa na budowę kanalizacji w Dobrzelowie podpisana

  • 04-04-2023
W ciągu najbliższych czterech miesięcy powstanie nowy, liczący około 270 metrów, odcinek sieci kanalizacyjnej w Dobrzelowie. Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc oraz Krzysztof Dybała, prezes Przedsiębiorstwa Inżynieryjno - Budowlanego ZETPRI EKO Sp. z o.o. podpisali dziś umowę na realizację tej inwestycji. Jej koszt to 215.250 zł.
W ramach zadania wykonawca wybuduje ok 270 metrów kolektora sanitarnego oraz 13 studzienek kanalizacyjnych.
Jak podkreśla Krzysztof Dybała, prezes ZETPRI EKO, na rozpoczęcie prac trzeba będzie chwilkę poczekać. - Na działkach, na których ma być realizowana kanalizacja, jest jeszcze dosyć mokro. Musimy chwilkę poczekać, aż teren obeschnie. Jednak od razu uspokajam, że roboty na pewno zakończymy w terminie - deklaruje.
czytaj dalej

Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Domiechowicach

  • 17-03-2023
Do końca marca czekamy na oferty firm, gotowych podjąć się realizacji inwestycji, polegającej na rozbudowie i przebudowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Domiechowicach. Zadanie będzie realizowane w systemie "zaprojektuj i wybuduj"
W ramach tej inwestycji do szkoły w Domiechowicach zostanie dobudowane zupełnie nowe skrzydło. Na jego parterze będą się znajdowały pomieszczenia dla przedszkola (zakładamy, że będą cztery sale przedszkolne wraz z niezbędnym zapleczem). Na piętrze znajdą się nowe sale lekcyjne (najprawdopodobniej trzy), pomieszczenia administracyjne szkoły, sanitariaty, etc. Poza tym część istniejącego budynku - ta, w której obecnie działa przedszkole, zostanie rozbudowana i zaadaptowana na żłobek.
 
Wykonawca inwestycji ma oddać budynek "pod klucz", ale zanim będzie on gotowy, upłynie nieco czasu. W ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy przedstawić ma koncepcję projektową, w ciągu ośmiu miesięcy gotowa ma być kompletna dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę. Na realizację całego zadania zwycięzca przetargu będzie miał 29 miesięcy.
Na zdjęciu wstępna wizualizacja rozbudowy.
 
czytaj dalej

Przetarg na przebudowy dróg w Kurnosie Pierwszym, Postękalicach i Zwierzchowie

  • 14-03-2023
Ruszamy z kolejnymi bardzo ważnymi dla mieszkańców inwestycjami. Dziś ogłosiliśmy przetarg na przebudowy dróg gminnych w trzech miejscowościach.
 
W Zwierzchowie zostaną przebudowane dwie drogi wewnętrzne. Pierwsza o długości 705 metrów i druga o długości 500 metrów. Obie będą miały nowe nawierzchnie o szerokości 4,5 metra, powstaną wzdłuż nich również obustronne pobocza o szerokości 0,75 metra. Oprócz tego wzdłuż obu przebudowywanych odcinków przebudowane zostaną zjazdy, będzie też system odwodnienia.
W Kurnosie Pierwszym przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 793 metrów. Nowa nawierzchnia będzie miała szerokość 4 metrów, powstaną wzdłuż niej pobocza o szerokości od 0,30 do 0,75 metra, przebudowane zostaną również zjazdy i dojścia do furtek.
W Postękalicach przebudowa obejmie drogę o długości 998 metrów. Powstanie tam nowa nawierzchnia o szerokości 5 metrów, wykonane zostaną pobocza o szerokości 1 metra oraz lokalnie chodniki (dojścia do furtek i w okolicy przystanku autobusowego). Przebudowane zostaną zjazdy do posesji, a wzdłuż drogi powstanie rów odwodnieniowy.
 
Na oferty firm, które chciałby się podjąć tych inwestycji czekamy do 29 marca 2023 roku. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację całego zadania.
czytaj dalej

Umowa na budowę chodnika w Dobrzelowie podpisana

  • 09-03-2023
Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Michał Kowalski, właściciel firmy "Michał Kowalski KOST" podpisali dziś umowę na realizację inwestycji, polegającej na przebudowie drogi - budowie chodnika w Dobrzelowie.
W ramach tego przedsięwzięcia powstanie około 500 metrów chodnika wzdłuż drogi prowadzącej z Dobrzelowa w kierunku Myszak. Na odcinku, na którym powstanie chodnik, jezdnia zostanie poszerzona o ok. 0,5 metra. Sam chodnik będzie miał szerokość 1,5 metra. W ramach tego zadania powstaną tez zjazdy do posesji oraz odwodnienie. Koszt tego zadania to 392.820,18 zł.
Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do 9 sierpnia 2023 roku.
czytaj dalej

Przetarg na przebudowę OSP w Kurnosie Drugim

  • 09-03-2023
Jeszcze  w tym roku budynek OSP w Kurnosie Drugim przejdzie prawdziwą metamorfozę. Obiekt, z którego korzystają nie tylko druhowie, ale i cała lokalna społeczność, od dawna wymaga modernizacji. Ogłoszony został już przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku OSP.
 
Do 17 marca 2023 roku czekamy na firmy, które chciałyby zająć się wykonaniem tego zadania. Zaplanowano tam m.in. roboty rozbiórkowe i budowlane, kompleksowo zostaną wymienione instalacje wewnętrzne i węzeł sanitarny, strażnica ogrzewana będzie za pomocą pompy ciepła, powstanie tam też instalacja fotowoltaiczna. W ramach inwestycji wymieniona zostanie brama wjazdowa, teren zostanie utwardzony, powstaną też nowe nasadzenia, a w sąsiedztwie strażnicy ustawione zostaną elementy tzw. małej architektury.
Firma, która wygra przetarg będzie miała 10 miesięcy na realizację tego zadania.
 
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13