Logo: BIP

Inwestycje gminne

Cztery nowoczesne autobusy spalinowe już niedługo przyjadą do Gminy Bełchatów

  • 08-07-2022
Jeszcze chwila cierpliwości i do Gminy Bełchatów przyjadą cztery nowoczesne i ekologiczne autobusy z napędem spalinowym. Damian Marczewski, Zastępca Wójta Gminy Bełchatów oraz Tomasz Talarek, Prezes Zarządu Bus Trans Technik Sp. z o.o. podpisali dziś umowę na dostawę czterech pojazdów: dwóch mniejszych autobusów Navigo oraz dwóch większych autobusów Ulyso. Będą one kursowały na regularnych linach, które jesienią zostaną uruchomione na terenie Gminy Bełchatów.
 
Koszt dwóch dużych autobusów to 2.305.020 zł, koszt dwóch mniejszych to 1.596.540 zł. Zanim one do nas dotrą, będziemy już mieli do dyspozycji dwa autobusy elektryczne, na których zakup umowy zostały podpisane w czerwcu.
To właśnie "elektryki" będą obsługiwać dwie pierwsze gminne linie autobusowe. Kolejne linie będą uruchamiane sukcesywnie, gdy przyjeżdżać do nas będą autobusy spalinowe.
czytaj dalej

Projektujemy przebudowę drogi w Postękalicach

  • 27-06-2022
Rozpoczynamy przygotowania do przebudowy kolejnej bardzo ważnej dla mieszkańców drogi. Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Karolina Mamos z Biura Projektowania Dróg podpisali umowę na przygotowanie projektu drogi gminnej przez Postękalice w stronę Mąkolic.
Dokumentacja będzie przygotowana dla przebudowy odcinka o długości 990 metrów. Droga ma mieć szerokość 5 metrów, zyskać nową podbudowę, nawierzchnię, utwardzone pobocza. Projekt obejmuje też odwodnienie i przebudowę zjazdów.
Projektant na przygotowanie dokumentacji ma 7 miesięcy, co oznacza, że drogowcy do pracy na tym odcinku będą mogli przystąpić w przyszłym roku.
czytaj dalej

Świetlica w Mikorzycach już po przebudowie

  • 27-06-2022
Świetlica w Mikorzycach jest już gotowa. Prace, związane z przebudową obiektu, już się zakończyły, w ich ramach rozebrano drewniane elementy budynku, wykonano i docieplono ściany, wykonano tynki, zabudowy, nową instalację elektryczną, kanalizację, płytki podłogowe.
Przebudowa kosztowała prawie 400 tys. zł, część pieniędzy na tę inwestycję udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
- Pierwotnie zakładaliśmy, że budynek przejdzie tylko modernizację, ale okazało się, że był w tak złym stanie technicznym, że trzeba było przeprowadzić prace na dużo większą skalę - mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Dziś budynek cieszy oko, w środku mamy dwie sale i pomieszczenie socjalne. Zagospodarowaliśmy też plac przy świetlicy. Jestem przekonany, że mieszkańcom to, jak przebudowaliśmy ten obiekt, też się spodoba - dodaje wójt.
Świetlica w Mikorzycach podobnie jak przed przebudową, będzie teraz również pełnić funkcję kaplicy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie.
Otwarcie kaplicy zaplanowano na niedzielę, 24 lipca. Msza św. w Mikorzycach rozpocznie się o godz. 10.30.
- Już dziś z całego serca zapraszam wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu - mówi ks. Marcin Majda, proboszcz parafii w Parznie.
czytaj dalej

Modernizacja ujęcia wody w Ławach ruszy lada dzień

  • 22-06-2022
Umowa na modernizację ujęcia wody w Ławach podpisana. Prace ruszą lada dzień, a zakładają one likwidację studni nr 1 (po badaniach okazało się, że doszło tam m.in. do skrzywienia otworu i korozji rur osłonowych) i wykonanie odwiertu zastępczego do głębokości 100 metrów.
Umowę na realizację tego zadania podpisali Barbara Kirschke z firmy Hydrowiert Kirschke & Skowron oraz Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. Inwestycja będzie kosztować 404.440 zł, a na jej wykonanie zwycięzca przetargu ma 7 miesięcy.
czytaj dalej

Rusza budowa kanalizacji deszczowej w Ludwikowie

  • 21-06-2022
Ruszamy z kolejną ważną inwestycją.  Już niebawem w Ludwikowie ruszy budowa liczącego 615 metrów odcinka kanalizacji deszczowej z wlotami ulicznymi. Umowę na realizację tego przedsięwzięcia podpisali dziś Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc i Szymon Zaniewicz ze spółki P.P.H.U. SANEL Zaniewicz Sp. j.
 
W ramach tego zadania powstanie 615 metrów kolektora, 30 sztuk wpustów z osadnikiem i syfonem oraz 16 studni rewizyjnych.
Spółka Sanel na realizację inwestycji ma 6 miesięcy, jej koszt to 1.154.527,20 zł.
czytaj dalej

Podpisanie umowy na dokumentację drogi Domiechowice - Emilin

  • 13-06-2022
Ruszamy z kolejną ważną inwestycją. Tym razem chodzi o drogę Emilin - Domiechowice, którą Gmina Bełchatów przejęła od powiatu, by ją przebudować. Kompletną dokumentację dla tego przedsięwzięcia przygotuje dla nas pracownia MTM Brudło, Graczyk Konowalski Spółka komandytowa z Mosiny. Umowę na przygotowanie projektu podpisał dziś z przedstawicielami pracowni Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.
 
Dokumentacja ma uwzględniać takie elementy jak doprojektowanie kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań, odtworzenie nawierzchni, przebudowę ścieżki rowerowej, zatoczki kiss&drive przy szkole, zatoczki autobusowe przy szkole czy przebudowa wjazdu na teren szkoły. Przebudowa obejmie odcinek o długości 3,2 km od zjazdu z wiaduktu (jeszcze w granicach miasta) do granicy z gminą Kluki.
 
Projektanci na przygotowanie dokumentacji mają teraz 12 miesięcy. Gdy tylko będzie gotowa, Gmina Bełchatów ogłosi przetarg na przebudowę i na drodze rozpoczną się prace.
czytaj dalej

Trwa przetarg na przebudowę dróg w Dobiecinie Kolonii i Hucie

  • 08-06-2022
Trwa przetarg na przebudowę dwóch kolejnych dróg. W Dobiecinie Kolonii zostanie przebudowany odcinek o długości ponad 900 metrów, a w Hucie o długości ponad 680 metrów. Trwa przetarg na te inwestycje, na oferty firm czekamy do 17 czerwca.
 
W ramach przebudowy drogi w Dobiecinie Kolonii prace będą toczyły się na odcinku od skrzyżowania dróg w Zwierzchowie i dalej w kierunku północnym. Po przebudowie droga będzie miała 5 metrów szerokości, powstaną też obustronne pobocza o szerokości 0,75 m. Droga zostanie odwodniona, przygotowane zostaną też zjazdy do posesji i dojścia do furtek.
 
W ramach przebudowy drogi w Hucie prace będą toczyły się na odcinku od skrzyżowania (przy przystanku autobusowym i placu zabaw) aż do granic gminy. Po przebudowie droga będzie miała szerokość 4 metrów, powstaną też obustronne pobocza o szerokości 0,75m. Droga zostanie odwodniona, powstaną zjazdy i dojścia do furtek.
W przypadku obu inwestycji wykonawca na realizację będzie miał 4 miesiące.
czytaj dalej

Umowa na przebudowę drogi w Oleśniku podpisana

  • 31-05-2022
Ruszamy z kolejną ważna dla mieszkańców inwestycją. Tym razem jest to przebudowa drogi gminnej w Oleśniku, zadanie będzie realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj".
Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Arkadiusz Mika z firmy DOMAX Arkadiusz Mika podpisali dziś umowę na realizację tej inwestycji. Jej koszt będzie wysoki, bo wyniesie 9.707.199,72 zł.
W ramach tego przedsięwzięcia rozbudowie będzie poddany odcinek ok. 2,5 km, przy czym pierwszy etap obejmuje drogę o długości prawie 1,4 km, prowadzącą od granic miasta w kierunku południa. Odcinek B (drugi etap) ma długość nieco ponad 1 km i prowadzi od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku południowym aż do drogi powiatowej Bełchatów - Rząsawa. Po przebudowie szerokość jezdni będzie wynosić 5 metrów. Na odcinku, który stanowi pierwszy etap, powstanie zupełnie nowy chodnik o szerokości 2 metrów, natomiast na odcinku stanowiącym drugi etap przebudowany będzie chodnik istniejący i on po przebudowie również będzie miał szerokość 2 metrów.
Firma DOMAX na wykonanie całej inwestycji ma 20 miesięcy.
czytaj dalej

Umowa na przebudowę świetlicy w Hucie podpisana

  • 27-05-2022
Lada dzień rozpocznie się przebudowa świetlicy w Hucie. Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc oraz Roman Kluska, szef firmy FUB KRIZBUD podpisali  umowę na realizację tej inwestycji.
Kosz tego zadania to 979.650,72 zł, a w ramach prac planowana jest termomodernizacja, czyli docieplenie budynku, wymiana drzwi i okien, przebudowa i wymiana systemu centralnego ogrzewania (zamontowane zostaną pompy ciepła), montaż klimatyzacji i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wymieniona będzie również instalacja elektryczna i system oświetlenia, zdecydowanie odświeżone zostaną też podłogi i ściany.
Wykonawca ma pół roku na realizację te inwestycji.
czytaj dalej

Umowa na przebudowę drogi w Korczewie podpisana

  • 16-05-2022
Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc i Zbigniew Nowak, reprezentujący przedsiębiorstwo DOMAX Arkadiusz Mika, podpisali dziś umowę na realizację tej inwestycji w systemie "zaprojektuj i wybuduj".
Koszt tego zadania będzie duży - wyniesie 4.560.518,92 zł, częściowo zostanie ono sfinansowane w ramach środków, przekazanych w pierwszej edycji programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
 
Prace będą się toczyć na prowadzącym przez Korczew odcinku o długości 1.665 metrów (od skrzyżowania z drogą powiatową Bełchatów na południe). W ramach prac powstanie tam droga o szerokości 5 metrów, a przy niej pobocza o szerokości 0,75 metra.
 
Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 20 miesięcy. Dlaczego tak długo? Otóż najpierw firma musi przygotować dokumentację przebudowy i uzyskać wszystkie zgody. Szacuje się, że proces związany z etapem projektowym zajmie około 12 miesięcy
czytaj dalej
1 ... 5 6 7 8 9 ... 13