Logo: BIP

Imprezy

GMINNA WIGILIA W ZDZIESZULICACH DOLNYCH:

Już po raz osiemnasty mieszkańcy Gminy Bełchatów spotkali się na Gminnej Wigilii, organizowanej w Zdzieszulicach Dolnych. W tym roku w spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, a zgodnie z tradycją wspólne świętowanie rozpoczęło się od wspólnie zaśpiewanej kolędy „Wśród nocnej ciszy”.
Po Słowie Bożym, które w tym roku wygłosił ks. Władysław Pietrzyk, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Łękawie, życzenia mieszkańcom składali Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, Przewodniczący Rady Gminy Bełchatów Krzysztof Polak oraz ks. Marcin Majda, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie i ks. Ireneusz Sikora, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bełchatowie – Grocholicach.
- Życzę Wam przede wszystkim zdrowia i spokoju ducha, tego by Święta Bożego Narodzenia upłynęły w spokojnej, dobrej atmosferze – mówił Wójt Konrad Koc. - Życzenia te pragnę przekazać także tym, którzy w ostatniej chwili, właśnie ze względu na chorobę, musieli zrezygnować z obecności z nami.
Po podzieleniu się opłatkiem goście Gminnej Wigilii mieli okazję spróbować wigilijnych potraw. Nie mogło zabraknąć także Świętego Mikołaja ze słodyczami oraz wspólnego śpiewania kolęd.
O muzyczną oprawę tego wydarzenia zadbały Gminne Nutki oraz Paweł Bauer.
Organizatorem Gminnej Wigilii były: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów.
 
Zdjęcia z Gminne Wigilii można znaleźć w zakładce w Galerii Zdjęć oraz na profilu Facebook Gmina Bełchatów.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022