News box

TABLICA SMOLEŃSKA W ŁĘKAWIE:

  • 19-08-2020
W kościele pw. Narodzenia NMP w Łękawie odsłonięto tablicę, która upamiętnia ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Tablica powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Gminy Bełchatów "Odnowa" przy współpracy z Gminą Bełchatów. W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu Województwa Łódzkiego, władz powiatowych i gminnych, służb mundurowych oraz instytucji i stowarzyszeń. Nie zabrakło również pocztów wystawionych przez jednostki OSP z terenu Gminy Bełchatów oraz przez szkoły. Nie zawiedli też mieszkańcy, którzy przybyli na uroczystości.
- Niezmiernie cieszę się, że na terenie Gminy Bełchatów mamy miejsce, w którym będziemy mogli godnie upamiętniać osoby, które zginęły w katastrofie lotniczej, do której doszło w Smoleńsku - mówił Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, przypominając, jak wiele ważnych dla polskiej polityki, kultury, obronności i życia społecznego osobistości zginęło w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku.
Odsłonięcie tablicy nastąpiło podczas mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej przez ks. Władysława Pietrzyka, proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Łękawie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją