News box

Tablety trafią do szkół:

  • 27-08-2020
Gmina Bełchatów zakupiła 42 tablety wraz z słuchawkami w ramach projektu edukacyjnego "Zdalna Szkoła +". Na ich zakup udało się zdobyć grant w wysokości 54.558 zł.
- Zakupiliśmy tablety z myślą o tych uczniach, którzy na wypadek nauki zdalnej, ze względu na brak odpowiedniego sprzętu, mogliby mieć problem z uczestniczeniem w zajęciach - mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Tablety trafią teraz do szkół, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będą wypożyczane uczniom.
Tablety otrzymają Szkoła Podstawowa w Dobiecinie (23 sztuki), Szkoła Podstawowa Domiechowicach (15 sztuk) i Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim (4 sztuki), bo właśnie dyrektorzy tych placówek zgłosili zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.
Projekt, dzięki któremu możliwy był zakup tabletów, jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
To już kolejna partia sprzętu elektronicznego, zakupionego przez Gminę Bełchatów w celu wsparcia zdalnego nauczania. Wiosną do szkół trafiło 25 nowoczesnych laptopów z kompletnym oprogramowaniem.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją