News box

Witaj szkoło!

  • 02-09-2020
Niemal 1100 uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli prowadzonych przez Gminę Bełchatów, rozpoczęło dziś nowy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na epidemię koronawirusa zabrakło tradycyjnych uroczystych apeli inaugurujących rok szkolny. Uczniowie w klasach spotkali się ze swoimi wychowawcami.
- To zupełnie nowa sytuacja dla nas wszystkich – mówił Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, który przywitał uczniów poszczególnych klas w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrzelowie. - Cieszę się, iż mimo ograniczeń i zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa, udało się rozpocząć naukę stacjonarną. Jestem przekonany, że takie rozwiązanie będzie z korzyścią tak dla uczniów, jak i nauczycieli. Nic nie zastąpi szkoły, kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami – podkreślał Konrad Koc.

Dla placówek prowadzonych przez Gminę Bełchatów rok szkolny 2020/2021 jest wyjątkowy z jeszcze jednego względu. Od dziś na terenie gminy funkcjonują bowiem zespoły szkolno – przedszkolne, w dwóch przypadkach placówki te mają nowych dyrektorów. Zespoły Szkolno – Przedszkolne powołano w pięciu miejscowościach. Są to: Domiechowice (ZSP tworzą Szkoła Podstawowa w Domiechowicach i Gminne Przedszkole w Domiechowicach), Dobrzelów (SP w Dobrzelowie i Gminne Przedszkole w Niedyszynie), Janów (SP w Janowie i GP w Janowie), Kurnos Drugi (SP w Kurnosie Drugim i GP w Kurnosie Drugim) oraz Łękawa (SP w Łękawie i GP w Łękawie). Bez zmian funkcjonuje natomiast Szkoła Podstawowa w Dobiecinie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją