News box

Dożynki Gminy Bełchatów 2020:

  • 09-09-2020
Względy epidemiologiczne zdecydowały o tym, iż w skromniejszej niż zazwyczaj oprawie mieszkańcy Gminy Bełchatów świętowali tegoroczne Dożynki Gminy Bełchatów. Msza św. w intencji Rolników i z podziękowaniem za plony, odprawiona została w kościele pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach.
- Ostatnie miesiące postawiły przed nami wyzwania i ograniczenia, których nie byliśmy w stanie przewidzieć – mówił Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Dziękuję Wam za to, jak poradziliście sobie z tymi przeciwnościami. Dziękuję za całoroczny wysiłek i za ciężką pracę. Życzę Wam i Waszym Rodzinom przede wszystkim zdrowia, realizacji wszelkich planów i zamierzeń tak w życiu osobistym, jak i zawodowym. Niech wszystkie Wasze działania przynoszą Wam satysfakcję i zadowolenie – podkreślał Konrad Koc, szczególnie dziękując sołectwom Korczew, Huta i Niedyszyna za przygotowanie dożynkowych wieńców.
 
Zgodnie z dożynkową tradycją, uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń rolniczych. Medal Zasłużony dla Rolnictwa odebrał Paweł Furczyński z Zawadowa.
 
Filmową relację z tego wydarzenia można obejrzeć na naszym kanale YouTube: https://youtu.be/u3IA9M8V2is
 
Zdjęcia dostępne są na naszym profilu Facebook/Gmina Bełchatów.
 

 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją