Ochrona środowiska

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zawadach zostanie ponownie otwarty:

  • 17-04-2020
SZANOWNI MIESZKAŃCY
 
Urząd Gminy Bełchatów informuje, iż od dnia 21.04.2020 r. (wtorek) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zawadach zostanie ponownie otwarty.
W okresie od kwietnia do października PSZOK czynny jest w następujących dniach i godzinach:
- w każdy wtorek i czwartek od 11:00 – 18:00;
- w każdą sobotę od 9.00 do 15.00.
Ponadto do czasu odwołania stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, tut. Urząd zwraca uwagę na zastosowanie się do następujących wytycznych w celu skorzystania z punktu:
* z punktu należy korzystać tylko w sytuacjach niezbędnej potrzeby;
* na terenie punktu (prócz pracownika Gminy) mogą przebywać maksymalnie dwie osoby, kolejne osoby oczekują przed bramą wjazdową i po opuszczeniu placu przez poprzednią osobę mogą wejść na punkt;
* z punktu mogą korzystać tylko osoby, które mają zasłonięte usta i nos (za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika) oraz opcjonalnie mają założone rękawiczki;
* w celu zminimalizowania zagrożenia zarówno dla mieszkańców gminy jak i pracowników obsługujących punkt, nie należy dopuszczać do gromadzenia się osób i zachować odpowiedni odstęp (2 m) w oczekiwaniu na skorzystanie z punktu.
Urząd Gminy Bełchatów prosi o przestrzeganie ww. zasad.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją