Imprezy

DOŻYNKI GMINNE 2019 W PODWODACH KOLONII:

  • 05-08-2019
„Kocham ten stan”, „8 sekund”, czy „Już nie zatańczy dla mnie” - to m.in. te przeboje zespołu Basta zabrzmią w niedziele, 25 sierpnia, w Podwodach Kolonii. Właśnie ta świetnie znana fanom muzyki disco polo formacja, będzie gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminy Bełchatów. Nie zabraknie też wykonawców reprezentujących inne nurty muzyczne.
 
Impreza będzie okazją do kapitalnej zabawy, ale nie tylko. Organizatorzy nie zapominają bowiem o idei, jaka przyświeca dożynkom.
- Mimo trudnej sytuacji finansowej gminy udało nam się do Podwód Kolonii zaprosić takich wykonawców, których publiczność doskonale zna i którzy gwarantują dobrą zabawę – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Jednak nie zapominajmy, że ten dzień to przede wszystkim święto rolników. To ich pracę i trud chcemy uhonorować – podkreśla wójt.

Na Gminnych Dożynkach nie może więc zabraknąć tradycyjnych elementów ceremoniału związanego z obchodami święta plonów. Uroczystość rozpocznie msza św. w intencji rolników (godz. 13.30), będą wieńce przygotowane przez sołectwa oraz poczęstunek chlebem upieczonym z zebranego w tym roku zboża. Odznaczeni zostaną najbardziej zasłużeni rolnicy z terenu Gminy Bełchatów.

Po części oficjalnej przyjdzie czas na zabawę. Na scenie w Podwodach Kolonii wystąpią lokalni artyści: Kurnosianki, Moderato, Gminne Nutki, Orkiestra Dęta OSP Dobrzelów, Paweł Bauer i Thrudy. Zagra też Kapela Biesiadna Śwagry, a podkarpacki folklor zaprezentuje mieszkańcom gminy Zespół Pieśni i Tańca "Hyżniacy".

Dożynki poprowadzi znana z występów stand up Anna Pituła – Biela. Dożynkową zabawę zakończy dyskoteka pod gwiazdami z DJ Manki.
 
Goście dożynek będą mogli spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez sołectwa, zaprezentują się też rękodzielnicy. Będzie wystawa pojazdów konnych, a dla najmłodszych dmuchańce i warsztaty.

- Jestem przekonana, że mieszkańcy gminy Bełchatów, którzy tego dnia będą bawić się na gminnym święcie plonów, nie będą się nudzić, a w programie, który przygotowaliśmy, każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Anna Kamieniak, dyrektor Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją