Imprezy

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PATRIOTYCZNIE I NIE TYLKO:

  • 05-11-2019
W nadchodzący weekend w Gminie Bełchatów organizowane będą imprezy upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości. Oprócz oficjalnych uroczystości czekają nas także imprezy rekreacyjne i muzyczne. Na początek w sobotę, 9 listopada, mieszkańcy Gminy Bełchatów będą mogli spotkać się w sali OSP Podwody na wspólnym Patriotycznym Śpiewaniu. Imprezę, która rozpocznie się o godz. 18, poprowadzi Witold Janiak.
Niedziela, 10 listopada, dedykowana jest gminnym obchodom Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 11 w kościele w Łękawie rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny. Uświetnią ją występy zaproszonych formacji muzycznych: zagra Orkiestra Dęta OSP Dobrzelów, a zaśpiewa Zespół Ziemi Rawskiej Wspomnienie. O część artystyczną zadbają uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękawie, którzy przygotują krótki program patriotyczny.
 
W poniedziałek, 11 listopada, zapraszamy z kolei na I Niepodległościowy Marsz Nordic Walking. Zapisy na tę imprezę trwają (szczegóły można znaleźć na stronie facebook Gminy Bełchatów). Uczestnicy pokonają dystans 5 km, a po sportowym wysiłku będą mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku. Organizatorem marszu jest Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów, a impreza startuje z placu przy Centrum Kultury i Sportu w Zdzieszulicach Dolnych. Start marszu zaplanowano na godz. 12, natomiast już o godz. 11.40 rozpocznie się wspólna rozgrzewka.
Na ten dzień mamy też propozycję dla spragnionych muzycznych wrażeń. O godz. 14 w MCK PGE Giganty Mocy rozpocznie się koncert laureatów XIX Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”. Impreza odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Bełchatów Konrada Koca.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją