Imprezy

TAKA CHOINKA TYLKO W KURNOSIE DRUGIM:

  • 10-12-2019
Świąteczną iluminację, zamontowaną na olbrzymim świerku, można już podziwiać w Kurnosie Drugim. Światełka zapalono podczas spotkania w którym udział wzięli mieszkańcy. Przy okazji można było skosztować świątecznych przysmaków: zupy grzybowej i pysznych ciast. Nie zabrakło również pieczonych na ognisku kiełbasek oraz oprawy muzycznej – świąteczne szlagiery przypomniał mieszkańcom Paweł Bauer.
Zaszczyt zapalenia tej pierwszej w historii Kurnosa iluminacji, przypadł Wójtowi Gminy Bełchatów, Konradowi Kocowi.
- Jestem dumny z tego, że mieszkańcy powierzyli mi to zadanie – przyznał Wójt Konrad Koc. - Bardzo cieszę się z tej inicjatywy i po ciuchutku liczę na to, że za rok śladem Kurnosa pójdą także inne miejscowości – mówił Wójt Gminy Bełchatów, który przyznał jednocześnie, że samo przystrojenie choinki musiało być nie lada wyzwaniem, bo świerk rosnący przy filii Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów jest przecież bardzo wysoki (drzewo rośnie już od 30 lat!).
 
- Faktycznie, zajęło nam to trochę czasu, ale efekt jest wspaniały – przyznaje ze śmiechem Krzysztof Polak ze Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Bełchatów, które wspólnie z KGW w Kurnosie Drugim, Klubem Kreatywnych Kobiet, Gminnym Przedszkolem oraz Szkołą Podstawową w Kurnosie Drugim organizowało spotkanie przy choince. Montaż światełek na wysokim świerku rozpoczęto jeszcze poprzedniego dnia, przed zapaleniem, w ramach spotkania przy choince, ozdobiono drzewko bombkami i innymi świątecznymi precjozami. Jak podkreślali organizatorzy, impreza miała charakter familijny, a w przystrajaniu drzewka brały udział i dzieci, i dorośli.
- Światełka na naszej choince widać z daleka, myślę, że ten widok będzie naprawdę cieszył mieszkańców i będzie też dla nich powodem do dumy – dodaje Krzysztof Polak.
 
 
 
 
Zobaczcie relację filmową z tego wydarzenia:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją