Gmina Bełchatów przyjazna środowisku

SŁOŃCE ZADBA O ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ DLA SZKÓŁ I URZĘDU:

  • 08-08-2019
Trwają prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznych na budynkach należących do Gminy Bełchatów. Po zakończeniu tej inwestycji obiekty te będą zaopatrywane w energię elektryczną dzięki energii słońca.
 
Instalacje fotowoltaiczne już pojawiły się na większości szkół położonych na terenie Gminy Bełchatów. Zamontowano je na dachu Szkoły Podstawowej w Łękawie, Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim i Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie (na zdjęciu). Lada dzień gotowe będą już także instalacje na Szkołach Podstawowych w Domiechowicach i w Janowie.
 
Jedyną szkołą, na której panele nie zostaną zainstalowane, jest Szkoła Podstawowa w Dobiecinie. Zdecydowały o tym względy techniczne. Zdaniem specjalistów położenie budynku sprawia, iż instalacja fotowoltaiczna nie byłaby w tym przypadku opłacalna.
Fotowoltaika pojawi się jednak nie tylko na budynkach szkół.
- Instalacje już zostały zamontowane na dachu Urzędu Gminy Bełchatów, a w Zdzieszulicach Dolnych trwa remont dachu Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Gdy się zakończy, również tam zostanie zamontowana fotowoltaika – mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. Jak zaznacza, inwestycja ta cieszy z kilku względów. Po pierwsze to kolejny dowód na to, że samorząd stawia na odnawialne źródła energii. Po drugie inwestycja niebawem przełoży się na znacznie niższe rachunki za prąd w placówkach, które dzięki fotowoltaice będą zasilane w energię elektryczną.
 
Na realizację tej wartej 746 tys. zł inwestycji gmina zdobyła unijną dotację. Dofinansowanie wynosi aż 504 tys. zł. Prace związane z realizacją tego projektu zakończą się w październiku.
 
Centrum Kultury i Sportu w Zdzieszulicach Dolnych:
 
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Dobrzelowie:
 
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kurnosie Drugim:
 
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Łękawie:
 
Szkoła Podstawowa w Domiechowicach:
 
Szkoła Podstawowa w Janowie:
 
 
Urząd Gminy w Bełchatowie:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją