Powszechny Spis Rolny 2020

Ruszył Powszechny Spis Rolny:

  • 02-09-2020
Od 1 września do 30 listopada 2020 roku prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny. Spis dotyczy gospodarstw rolnych prowadzonych tak przez osoby fizyczne (czyli rolników indywidualnych), jak osoby prawne czy jednostki organizacyjne.
 
Wszystkie podmioty, które biorą udział w spisie, zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem spisowym.
Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:
  • Samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która jest dostępna na stronie internetowej www.spisrolny.gov.pl
  • Telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99
Z tymi użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie przez internet albo telefonicznie, kontaktować się będą rachmistrze spisowi. Kontakt ten nastąpi drogą telefoniczną lub osobiście.
Pytania, na które odpowiedzieć trzeba w ramach spisu, dotyczą prowadzonego gospodarstwa rolnego, m.in. areału upraw, ich rodzaju, zwierząt gospodarskich, maszyn gospodarskich, metod nawożenia, etc.
Szczegółowe informacje na temat spisu można znaleźć na stronie internetowej https://bit.ly/3lBft8I
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją