Logo: BIP

Aktualności

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE W GMINIE BEŁCHATÓW:

Jadwiga i Wiesław Stępień z Domiechowic oraz Barbara i Zdzisław Wszelacy z Kurnosa Drugiego to pary, które świętowały Złote Gody. Podczas specjalnej uroczystości, którą zorganizowano by uhonorować jubilatów, odebrali oni medale za medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wręczył je obu parom Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, który serdecznie pogratulował małżonkom podkreślając jednocześnie znaczenie, jakie instytucja małżeństwa ma dla społeczeństwa.
 
- Państwo dajecie piękny przykład tego, że można się szanować, można się kochać bardzo długo. Można mieć dzieci, wnuki, prawnuki... To naprawdę piękna sprawa – gratulował jubilatom wójt Konrad Koc.
 
Podczas jubileuszu nie zabrakło kwiatów, prezentów i symbolicznej lampki szampana. Bohaterom tej uroczystości odśpiewano także gromkie „sto lat”.
czytaj dalej

KONKURS DLA WŁAŚCICIELI OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH I LOKALNYCH ORGANIZACJI:

 
Na wsi najlepiej. Konkurs dla właścicieli obiektów turystycznych i lokalnych organizacji
 
Polska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia do drugiej edycji konkursu "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej".
Właściciele obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, a także regionalne organizacje turystyczne, lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej czy lokalne grupy działania mogą zgłaszać swoje kandydatury w następujących kategoriach:
  •  Wypoczynek u rolnika
  •  Wypoczynek na wsi
  •  Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
  • Tradycyjna kuchnia polskiej wsi
czytaj dalej

WNIOSEK O WYPŁATĘ "500+":

Rodzicu! W lipcu możesz złożyć jeden wniosek o wypłatę „500+” dla wszystkich dzieci.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zaczął od 1 lipca 2019r. przyjmować elektroniczne wnioski o wypłatę świadczenia „500+” na dzieci, które do tej pory nie były objęte programem „Rodzina 500+”. Świadczenie nie jest już zależne od kryterium dochodowego.
Składając wniosek w GOPS należy wpisać wszystkie dzieci do 18 roku życia, a więc również te dzieci, na które już teraz rodzice pobierają świadczenie. Przy rozpatrywaniu takiego całościowego wniosku GOPS przyzna „500+” od 1 lipca na pierwsze lub jedyne dziecko wychowywane w rodzinie, które jeszcze nie jest uprawnione do świadczenia. Na pozostałe dzieci, otrzymujące obecnie świadczenie, przyzna „500+” na nowy okres, który zacznie się 1 października.
Warto podkreślić, że świadczenia „500+” zostaną teraz przyznane aż do 31 maja 2021 r. Jeśli do tego czasu dziecko ukończy 18 rok życia wówczas świadczenie zostanie przyznane do dnia poprzedzającego datę urodzin.
Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, korzystając z portalu Emp@tia, kanałów bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia br. wnioski o świadczenie „500+” można będzie też składać w formie tradycyjnej, tj. papierowej - odwiedzając GOPS osobiście, albo wysyłając wniosek za pośrednictwem poczty.
czytaj dalej

ŚWIĘTOWALI JUBILEUSZ KAPLICY W OLESNIKU:

Już od trzech dekad kaplica w Oleśniku służy mieszkańcom tej miejscowości oraz okolicznych wiosek. W 30. rocznicę poświęcenia obiektu, mszę świętą odprawił arcybiskup senior, ks. Władysław Ziółek. W swojej homilii wspomniał dzień, w którym po raz pierwszy odwiedził Oleśnik. Jak mówił, był to czwartek, 29 czerwca 1989 roku, dzień w, którym Kościół wspominał świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ta pierwsza w Oleśniku msza św. rozpoczynała się o godz. 18 i o tym abp Ziółek także wspominał.
czytaj dalej

WYŚCIG "SOLIDARNOŚCI" PRZEJEDZIE PRZEZ GMINĘ BEŁCHATÓW:

  • 01-07-2019
Wyścig „Solidarności” przejedzie przez gminę Bełchatów. Kiedy i gdzie można kibicować?
 
Kolarskie emocje czekają już we wtorek, 2 lipca, mieszkańców kilku miejscowości w gminie Bełchatów. Wszystko dzięki temu, że trasa pierwszego etapu tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”i Olimpijczyków będzie prowadziła przez teren naszej gminy.
czytaj dalej

JUBILEUSZ KAPLICY W OLEŚNIKU:

30. rocznicę poświęcenia kaplicy w Oleśniku będą w sobotę, 29 czerwca, świętować mieszkańcy tej miejscowości i okolicznych sołectw. Z okazji jubileuszu uroczystą mszę św. odprawi w kaplicy arcybiskup senior, ks. Władysław Ziółek. Rozpocznie się ona o godz. 11.
 
Kaplicę poświęcono i oddano do użytku w 1989 roku. Wybudowano ją wówczas dzięki staraniom mieszkańców Oleśnika i sąsiednich miejscowości.
czytaj dalej

RUSZYŁY ZAPISY NA WAKACJOWANIE!:

Wakacyjne zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat organizuje Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Tegoroczne Wakacjowanie zaplanowano na pięć dni, od 15 do 19 lipca. Zajęcia organizuje każda z z czterech filii, a to oznacza, że odbywać się one będą w Augustynowie, Kurnosie Drugim, Zawadach i Zdzieszulicach Dolnych.
czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO:

To już wakacje! Uczniowie ze szkół w Gminie Bełchatów zakończyli rok szkolny.
 
czytaj dalej

ZARZĄDZENIE ZMIENIAJĄCE WÓJTA GMINY BEŁCHATÓW W SPRAWIE BEZWZGLĘDNEGO ZAKAZU PODLEWANIA Z WODOCIĄGU GMINNEGO:

ZARZĄDZENIE NR 78/2019
WÓJTA GMINY BEŁCHATÓW
z dnia 12 czerwca 2019 r.
w sprawie bezwzględnego zakazu podlewania ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych,
terenów zielonych, upraw rolnych oraz napełniania basenów i oczek wodnych z wodociągu gminnego
czytaj dalej

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W BEŁCHATOWIE:

KOMUNIKAT
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 10.06.2019 r. 
skierowany do konsumentów wody z wodociągu Parzniewice
czytaj dalej