Oświata

GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ:

  • 18-10-2019
Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim była w tym roku gospodarzem obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań dla nauczycieli, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych, zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Urząd Gminy Bełchatów.
Jak podkreślał Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, podziękowania te należą się ze względu na trud i ogrom pracy, jaki nauczyciele muszą włożyć w wychowanie swoich podopiecznych, ale też dlatego że zawód ten ciągle pozostaje niedoceniany, również pod względem wynagradzania nauczycieli.
- Mam nadzieję, że nagrody które przy okazji Waszego święta dziś zostaną wręczone, choć w niewielkim stopniu wynagrodzą Wam starania, jakie wkładacie w wykształcenie naszych dzieci – mówił Konrad Koc. Podkreślał również, że ze względu na trudną sytuację finansową gminy, również nagrody zostały przyznane w kwotach skromniejszych, niż było to wcześniej.
 
Nagrody Wójta Gminy Bełchatów otrzymali w tym roku: Aleksandra Fornalik (dyrektor Szkoły Podstawowej w Domiechowicach), Grzegorz Gryczka (dyrektor SP w Kurnosie Drugim), Joanna Ladko-Szymańska (dyrektor SP w Dobiecinie), Anna Sapela (dyrektor SP w Janowie), Tomasz Starzyński (dyrektor SP w Łękawie), Julita Najgebauer (dyrektor Gminnego Przedszkola w Kurnosie Drugim), Aleksandra Pakuła (dyrektor GP w Domiechowicach), Beata Sejdija (dyrektor GP w Niedyszynie), Grażyna Zamolska (dyrektor GP w Janowie), Monika Zerka (dyrektor GP w Łękawie), Tamara Gołuch (nauczyciel SP w Kurnosie Drugim), Halina Kłysik (nauczyciel SP w Kurnosie Drugim), Aneta Kępczyńska (nauczyciel SP w Dobiecinie), Renata Urbanik (nauczyciel SP w Domiechowicach, Małgorzata Stypa (nauczyciel SP w Łękawie).
 
Dyrektorzy poszczególnych placówek również przyznali nagrody pracującym w ich szkołach i przedszkolach nauczycielom. W sumie otrzymały je 33 osoby.
 
Galerię zdjęć z tej uroczystości można znaleźć na stronie Gminy Bełchatów na facebooku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją