Logo Gminy Bełchatów

Apel o racjonalne gospodarowanie wodą

Ważny apel, skierowany do mieszkańców, korzystających z ujęcia wody w Ławach. Bardzo prosimy o racjonalne korzystanie z wody, szczególnie w godzinach popołudniowych.

Na ujęciu wody w Ławach toczą się właśnie prace, związane z jego modernizacją. W związku z tym do mieszkańców trafia woda z sieci, obsługiwanej przez spółkę Wod-Kan. W efekcie ciśnienie wody jest niższe, niż to było przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych. Jeżeli jeszcze w tych newralgicznych godzinach zużycie wody dodatkowo wzrośnie, np. przez podlewanie trawników, czy napełnianie basenów, może się okazać, że u niektórych mieszkańców woda w kranie będzie płynąć tylko cienką strużką albo po prostu jej zabraknie. 

Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądne korzystanie z wody oraz ograniczenie takich działań, które mogą być obciążeniem dla sieci wodociągowej - szczególnie w godzinach wieczornych. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności