Logo Gminy Bełchatów

Nowy sprzęt dla szpitala dzięki wsparciu z Gminy Bełchatów

Dzięki wsparciu Gminy Bełchatów kolejny sprzęt diagnostyczny pomoże w leczeniu pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.
szpital dotacja

Wójt Konrad Koc oraz dyrektor bełchatowskiego szpitala Dagmara Bednarek, podpisali umowę, na mocy której Gmina Bełchatów przekaże szpitalowi 950 tys. zł. To tegoroczna pula przyznana bełchatowskiej placówce w ramach tzw. funduszu solidarnościowego.

Pomoc zostanie przeznaczona na następujący sprzęt:

  • aparat USG i głowica ultrasonograficzna dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej,
  • oprogramowanie do analizy badań MR sercowo – naczyniowych dla potrzeb Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, 
  • zakup foteli do kangurowania, monitorów bezdechu, oświetlenia oraz drobnego wyposażenia dla potrzeb Oddziału Neonatologicznego.

 

- Jestem przekonany, że ta pomoc zostanie wykorzystana z korzyścią dla mieszkańców nie tylko Gminy Bełchatów, ale całego powiatu bełchatowskiego – podkreśla Konrad Koc. – To już kolejny rok, w którym pomagamy naszemu szpitalowi i deklaruję, że placówkę tę będziemy dalej wspierać – dodaje.

Jak zaznacza dyrektor Dagmara Bednarek, szpital jest już w zasadzie przygotowany do zakupu wspomnianego sprzętu. – Czekaliśmy na podpisanie umowy, by móc ogłosić przetarg, nowy sprzęt już niebawem trafi na nasze oddziały – mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności