Logo Gminy Bełchatów

Ostatni tydzień na bon energetyczny

Przypominamy, że tylko do końca września obowiązuje termin na złożenie wniosku o przyznanie bonu energetycznego. Osoby, które spełniają kryteria mogą to zrobić w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej do 30 września. 

Wnioski o przyznanie bonu energetycznego można składać już tylko do 30 września 2024r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie ul. Kościuszki 13, parter, pokój Nr 11.

Bon energetyczny ma zrekompensować  gospodarstwom o niskich dochodach częściowe odmrożenie cen energii elektrycznej. Bon energetyczny, traktowany jako obniżka za prąd, będzie przyznawany tylko gospodarstwom spełniającym kryteria finansowe. Progi dochodowe ustalono na następującym poziomie:

  • dla gospodarstw 1-osobowych o dochodzie do 2500 zł, netto;
  • dla gospodarstw wieloosobowych osiągających dochód do 1700 zł netto na osobę.
Jaka wysokość świadczenia?
Bon energetyczny będzie wynosił:
  • 300 zł dla gospodarstw jednoosobowych,
  • 400 zł dla gospodarstw dwu- lub trzyosobowych,
  • 500 zł dla gospodarstw cztero- lub pięcioosobowych,
  • 600 zł dla gospodarstw sześcioosobowych lub większych.

Nieco wyższe zapomogi przewidziano dla gospodarstw domowych, w których źródło ogrzewania zasilane jest prądem elektrycznym. W takim przypadku obowiązują następujące dopłaty:

  • 600 zł dla gospodarstw jednoosobowych,
  • 800 zł dla gospodarstw dwu- lub trzyosobowych,
  • 1000 zł dla gospodarstw cztero- lub pięcioosobowych,
  • 1200 zł dla gospodarstw sześcioosobowych lub większych.

Informacji udzielają pracownicy ośrodka pod numerem telefonu 44 632-42 -01 wew. 47.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności