Logo Gminy Bełchatów

Pomagamy Gminie Kluki w realizacji inwestycji oświatowych

Inwestujemy na terenie gminy Bełchatów, ale pomagamy też w tym, by kolejne inwestycje były realizowane na terenie ościennych samorządów. Wójt Gminy Kluki - Grzegorz Gryczka i Wójt Gminy Bełchatów - Konrad Koc  podpisali dziś umowy na udzielenie pomocy finansowej na dwa zadania. 

W  obu przypadkach chodzi o inwestycje oświatowe :

  •  umowa na 362.600 zł dotyczy utworzenia stanowisk postojowych wraz z budową drogi dojazdowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Klukach
  •  umowa na 115.000 zł dotyczy modernizacji toalet w Szkole Podstawowej w Parznie.


 Oba zadania to kolejne inwestycje, które realizowane będą dzięki wsparciu z tzw.  funduszu solidarnościowego, który Gmina Bełchatów od 2022 roku zabezpiecza po to, by pomagać innym samorządom.

 W tym roku Gmina Kluki otrzymała już 1,2 mln zł na przebudowę drogi w Podwódce. Teraz otrzyma dodatkowe 477.600 zł. Dzieje się tak dlatego, że ubiegłym roku Gmina Kluki nie wykorzystała przyznanego jej wsparcia właśnie w kwocie 477.600 zł (samorząd otrzymał wtedy na realizowane zadanie dofinansowanie z innych źródeł). Wójtowie Koc i Gryczka umówili się, że w 2024 roku Kluki zwrócą tę sumę do budżetu Gminy Bełchatów, ale w 2025 roku będą mogły wykorzystać ją na wskazane cele inwestycyjne.

 - Tak się też stało. Cieszę się, że teraz dzięki naszemu wsparciu szkoły na terenie gminy Kluki będą bardziej nowoczesne i funkcjonalne - podkreśla Konrad Koc.

podpisanie umowy na dofinansowanie dla gminy kluki

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności