Logo Gminy Bełchatów

Udane starty sztangistek z Kurnosa w mistrzostwach Polski

Katarzyna Chudzik i Hanna Bochman, reprezentantki LKS Kurnos Drugi z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów  które w miniony weekend odbyły się w Radomsku.
katarzyna chudzil

Nasze zawodniczki, choć są jeszcze juniorkami, już nie po raz pierwszy rywalizowały z najlepszymi sztangistkami w kraju. W seniorskich mistrzostwach Polski debiutowały rok temu.

W kategorii wagowej do 53 kg, 17-letnia Katarzyna Chudzik w rwaniu zaliczyła 47 kg, a w podrzucie - 62 kg, co w dwuboju dało jej 109 kg i piąte miejsce w zawodach. Startująca w silniej obsadzonej kategorii do 69 kg Hanna Bochman wyrwała sztangę o wadze 60 kg, zaś w podrzucie uzyskała 76 kg, co w sumie dało jej 136 kg w dwuboju i ósme miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski. 

  • Jestem zadowolony z dziewczyn, był to udany start przed kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U-17, która jest dla dziewczyn imprezą docelową, w ich kategorii wiekowej - podkreśla Tomasz Stróż, trener w LKS Kurnos Drugi.

Kwalifikacje do OOM odbędą się 20 czerwca w Łapach na Podlasiu.

Hanna Bochman / fot. Piotr Tokarczyk
  • Katarzyna Chudzik
  • Hanna Bochman /fot. Piotr Tokarczyk
    Hanna Bochmam / fot. Piotr Tokarczyk
    Katarzyna Chudzik z trenerem Tomaszem Stróżem

Zobaczcie więcej zdjęć Piotra Tokarczyka z tych zawodów. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności