Logo: BIP

Sport

Mistrzostwo województwa dla siatkarzy z Gminy Bełchatów:

Trwa dobra passa sportowców z naszej gminy. Drużyna Gminy Bełchatów zdobyła Mistrzostwo Województwa łódzkiego LZS w piłce siatkowej mężczyzn.
czytaj dalej

SREBRO DLA REPREZENTACJI GMINY BEŁCHATÓW:

Reprezentacja Gminy Bełchatów zdobyła srebrny medal Mistrzostw LZS województwa łódzkiego w piłce siatkowej kobiet, które rozegrano w Kleszczowie. W mistrzostwach wzięły udział drużyny LUKS Czarni Szczerców, UKS FUKS Sulejów, Gmina Bełchatów i MUKS Libero Pajęczno.
Wyniki gier drużyny Gminy Bełchatów: Bełchatów - Sulejów 0:2; Bełchatów - Szczerców 1:2; Bełchatów - Pajęczno 2:0.
czytaj dalej

GODZINY OTWARCIA ORLIKA W DOBIECINIE W PAŹDZIERNIKU:

W październiku zmienią się godziny, w jakich można będzie korzystać z kompleksu boisk Orlik w Dobiecinie. Od poniedziałku do piątku obiekt będzie czynny w godz. 16-20. Sobotnie godziny otwarcia to 8-13. W niedzielę, 4 października na obiekt zapraszamy w godz. 13-18, w niedzielę 11 października w godz. 8-12, a w niedzielę 18 października w godz. 12-15. Obiekt będzie nieczynny w niedzielę, 25 października oraz w sobotę, 31 października.
czytaj dalej

Mistrzostwa Gminy Bełchatów w Piłce Nożnej Drużyn 6 - osobowych:

Regulamin i harmonogram Mistrzostw Gminy Bełchatów w Piłce Nożnej Drużyn 6 osobowych, które odbędą się na boisku Orlik w Dobiecinie.
czytaj dalej

Godziny otwarcia Orlika w Dobiecinie:

We wrześniu zachęcamy do korzystania z kompleksu boisk Orlik w Dobiecinie. Każdego dnia można z nich będzie korzystać przez cztery godziny.
Od poniedziałku do piątku czynne będzie ono w godzinach 16-20. W weekendy godziny pracy boiska zmieniają się. W soboty: 5 i 19 września czynne będzie od godz. 8 do godz. 12. Natomiast 12 i 26 września godziny otwarcia to 12-16. W nadchodzącą niedzielę boiska będą otwarte w godz. 14-18. Z kolei 13 i 27 września boiska czynne będą w godz. 12-16, a w niedzielę 20 września w godz. 13-17.
czytaj dalej

MISTRZOSTWA GMINY BEŁCHATÓW W PIŁCE SIATKOWEJ:

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn i Kobiet o Mistrzostwo Gminy Bełchatów 2020 r. zaplanowany na 15 i 22 marca br. został odwołany.
czytaj dalej

DOBRZELÓW ZWYCIĘŻYŁ W XXIV TURNIEJU GIER I ZABAW:

Ponad 70 uczniów klas I-III ze szkół prowadzonych przez Gminę Bełchatów, rywalizowało w XXIV Turnieju Gier i Zabaw, rozegranym w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie. Młodzi sportowcy musieli sprawdzić się w sześciu konkurencjach. Były to: wturlanie piłki koszykowej, slalom sprawnościowy, sadzenie ziemniaków, bieg do szarfy, rzut woreczkiem oraz wyścig rzędów.
czytaj dalej

Ania Grzyb – nastoletnia mistrzyni szachów:

Ma dopiero 14 lat, a puchary i medale, które już zdobyła, wypełniły pokój nastolatki. Anna Grzyb ze Zdzieszulic Górnych rośnie na szachową arcymistrzynię. W szachy gra już od pięciu lat i królewska gra jest jej życiową pasją.
 
Grać nauczyła się dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Czekając, aż rodzice odbiorą ją po lekcjach, przyglądała się partii rozgrywanej przez kilku emerytów. Widząc jej zainteresowanie, jeden z nich zapytał, czy chciałaby sama grać w szachy. I tak się zaczęło.
 
Dziś należy do szkolnego klubu „Jedynka” i to właśnie tam rozwija swoje umiejętności. A te są ogromne, bo Ania regularnie przywozi medale z turniejów, gdzie rywalizuje nie tylko z rówieśnikami, ale i z dużo starszymi zawodnikami.
 
Jej talent nie oznacza, że nie potrzebuje ćwiczeń. Zajęcia w klubie ma dwa razy w tygodniu, po dwie godziny. Codziennie gra też w domu.
- W szachach te wrodzone predyspozycje to tylko część sukcesu. Bez regularnych ćwiczeń, analiz partii szachowych, „ogrywania się” na coraz wyższym poziomie, nie można liczyć na sukces – Ania Grzyb podkreśla, że w przypadku szachistów trudno o utrzymanie się na „topowym” poziomie bez ciężkiej pracy.
 
Młoda szachistka na takie właśnie ćwiczenia poświęca dużo czasu. Jak przyznaje, ma tendencję do gry dosyć agresywnej, bardzo ofensywnej.
- To przekłada się na to, że czasami tak skupiam się na ataku, że zapominam o obronie i zdarzało się, że zapłaciłam za to przegraną partią – opowiada. Teraz jednak jest już na tyle doświadczoną zawodniczką, że takich błędów robi coraz mniej. Również dlatego, że wyjazdy na turnieje o coraz wyższej randze, pozwalają jej ogrywać się z coraz lepszymi zawodnikami. - To bezcenne doświadczenie, naprawdę udział w takiej rywalizacji daje bardzo dużo – podkreśla.
 
Szachy rozwinęły u niej umiejętność logicznego, taktycznego myślenia, koncentrowania się na zadaniu. Ta gra to jej pasja, jak sama podkreśla, po prostu kocha grać w szachy. W jej pokoju, na stoliku, zawsze stoi gotowa do gry szachownica z ustawionymi figurami.
- Często zdarza się, że do głowy przychodzi mi jakieś zagranie, albo muszę szybko coś sprawdzić, muszę mieć szachy w zasięgu ręki – mówi ze śmiechem. Ściany jej pokoju zdobią medale i półki z pucharami. Jest ich wiele. - Pamiętam radość i dumę, które dosłownie mnie rozpierały, gdy przywiozłam z zawodów swój pierwszy puchar – wspomina nastolatka. - Dziś one nadal bardzo cieszą, ale teraz udział w turniejach to dla mnie przede wszystkim walka o punkty rankingowe i okazja do podnoszenia własnych umiejętności.
 
Jak dalej potoczy się jej przygoda z szachami? Ania jest uczennicą ósmej klasy, przed nią wybór liceum. Młoda szachistka przyznaje, że już teraz coraz trudniej wygospodarować jej czas na poświęcenie się ukochanej grze. W liceum nauki będzie jeszcze więcej, ale ma nadzieję, że uda jej się pogodzić szkołę z realizacją szachowej pasji. - Chciałabym, żeby moja przyszłość, również ta zawodowa, mogła być w jakimś stopniu związana z szachami – mówi Anna Grzyb.
 
O sukcesach Ani Grzyb będzie można przeczytać również w najnowszym Informatorze Gminy Bełchatów.
 
SUKCESY ANI GRZYB W 2019 ROKU
I kategoria szachowa
awans do Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2020
I miejsce do lat 14 w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Przyjaźni Polsko – Węgierskiej
II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół drużynowo oraz II miejsce indywidualnie na 4. szachownicy
III miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w szachach błyskawicznych
V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Zimowym o Puchar Prezydenta Kalisza
II miejsce w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów w szachach klasycznych
Najlepsza zawodniczka w 20. Ogólnopolskim Memoriale Szachowym im. Jana Wijaczki
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2019 II Liga Fide Open do lat 14
I miejsce do lat 16 w Festiwalu Szachowym Opoczno oraz tytuł najlepszej zawodniczki
I miejsce w szachach kobiet podczas Igrzysk Sportowo – Rekreacyjnych Gminy Bełchatów 2019
I miejsce w szachach kobiet podczas halowych Igrzysk LZS Województwa Łódzkiego Moszczenica 2019
 
czytaj dalej

Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Gminy Bełchatów za nami:

Aż 103 osoby wzięły udział w tegorocznej edycji Igrzysk Sportowo – Rekreacyjnych Gminy Bełchatów. Uczestnicy rywalizowali w trzynastu konkurencjach. Pierwszego dnia zawody rozgrywano w Szkole Podstawowej w Łękawie i wówczas rozdano medale w pierwszej konkurencji – tenisie stołowym. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Iza Rejmicz z Mazur, drugie miejsce zajęła Martyna Stelmaszczyk z Łękawy, a trzecie Marcela Niemczyk również z Łękawy. Wśród mężczyzn najlepszy tenisistą stołowym okazał się Rafał Marek reprezentujący Mazury, tuż za nim uplasował się Adrian Rejmicz – również z Mazur. Trzecie miejsce zajął Adrian Szafran z Niedyszyny.
 
Drugiego dnia Igrzysk rozegrano pozostałe konkurencje, a zawody odbywały się w Szkole Podstawowej w Kurnosie Drugim.
W szachach kobiet nie miała sobie równych Anna Grzyb ze Zdzieszulic Górnych. Drugie miejsce zajęła Maja Golik z Zawadowa, a trzecie – Klaudia Kurowska z Janowa. W szachach mężczyzn najlepszy okazał się Michał Golik z Zawadowa. Drugie miejsce zajął Adam Romas z Mazur, a trzecie Adam Biernacki z Dobiecina.
W warcabach kobiet kolejność przedstawiała się następująco: pierwsze miejsce Julia Małachowska z Łękawy, drugie – Oliwia Skalska również z Łękawy, a trzecie Agnieszka Majchrzak z Niedyszyny. W warcabach mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Dawid Rejmicz z Mazur, drugie Kamil Madej (również Mazury), a trzecie Łukasz Bakalarczyk z Dobiecina.
W rzucie lotką kobiet wygrała Agnieszka Młynarczyk z Niedyszyny. Drugie miejsce zajęła Kinga Stępień z Janowa, a trzecie Monika Madejczyk z Zawadowa. Wśród panów najlepszy rezultat osiągnął Jerzy Walach z Mazur, drugie miejsce zajął Kamil Stępień z Janowa, a trzecie Mateusz Kędzia z Zawadowa.
W biegu kobiet najszybsza była Martyna Cichuta z Janowa, drugie miejsce zajęła Justyna Malinowska z Niedyszyny. W biegu mężczyzn zwyciężył Igor Śwątkowski z Mazur, drugi był Przemysław Gołąb z Dobiecina, a trzeci Artur Dworzynski z Łękawy.
W wieloboju bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Jakubczak z Niedyszyny, drugi był Paweł Kowalski z Mazur, a trzeci Kamil Kurowski z Janowa. W podnoszeniu odważnika bezkonkurencyjny okazał się Kamil Ozga z Zawadowa. Drugie miejsce zajął Damian Janus z Łękawy, a trzecie Marcin Jakóbczak z Niedyszyny.
Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny. Tutaj najlepsza była ekipa Mazur, drugie miejsce zajęła Niedyszyna, a trzecie Łękawa.
W generalnej klasyfikacji zwyciężyła Łękawa, drugie miejsce zajęła Niedyszyna, a trzecie Mazury.
Zdjęcia z tej imprezy można obejrzeć w zakładce Galeria Zdjęć oraz stronie Gmina Bełchatów na facebooku.
 
czytaj dalej

SZANSA DLA MŁODYCH DRUŻYN PIŁKARSKICH:

Do 30 września potrwają zapisy do XX edycji turnieju „Z podwórka na stadion Puchar Tymbarku”. Dziecięce drużyny piłkarskie będą w kolejnych miesiącach rywalizować w etapach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, by wreszcie zmierzyć się w ogólnopolskiej rozgrywce. Turniej rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12, na boisku rywalizować będą drużyny dziewcząt i chłopców. Za udział każdej drużyny w turnieju opiekunowie otrzymają piłkarskie upominki.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022