Imprezy

ROL-SZANSA 2019 JUŻ 24 I 25 SIERPNIA:

Wystawy maszyn i urządzeń rolniczych, środków do produkcji rolniczej czy rozwiązań w budownictwie inwentarskim. Do tego kiermasze roślin ozdobnych i owocowych, produktów lokalnych oraz pokazy pracy urządzeń czy prezentacje wyselekcjonowanych roślin uprawnych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na gości XVIII ROL-SZANSY 2019, targów tradycyjnie już organizowanych w podpiotrkowskch Bykach (ul. Kasztelańska 9).
 
czytaj dalej

EKO PIKNIK RODZINNY W POSTĘKALICACH:

Na Eko Piknik Rodzinny zaprasza w czwartek, 15 sierpnia, OSP Postękalice. Na boisku w Postękalicach od godz. 16 można będzie korzystać z wielu atrakcji.
 
15 sierpnia to święto, które mieszkańcom Postękalic tradycyjnie już kojarzy się z odpustem parafialnym. Tego dnia przypada wspomnienie Św. Rocha, który jest patronem kościółka w Postękalicach. Zgodnie z tradycją właśnie 15 sierpnia odbywają się tutaj uroczystości odpustowe. Jednocześnie od lat strażacy z jednostki OSP Postękalice w tym też terminie organizują imprezy dla mieszkańców.
 
W tym roku zabawa odbywać się będzie pod hasłem Eko Piknik Rodzinny. Nie zabraknie na nim elementów tradycyjnej strażackiej „fantówki”, w której będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy. „Fantówka” to jednak tylko jedna z wielu zaplanowanych na to popołudnie atrakcji. Na boisku w Postękalicach od godz. 16 na najmłodszych będą czekać dmuchańce, malowanie buziek, gry i zabawy. Wszyscy goście – ci młodsi, i ci zupełnie dorośli - będą mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych, będzie też m.in. pokaz rzeźbienia piłą w drewnie. Inne zaplanowane elementy pikniku to m.in. pokazy jazdy kontrolowanej, przejazdy motocyklami, quadami i samochodami terenowymi oraz piana party.
W Postękalicach można też będzie podziwiać występy grupy tanecznej „Parkiet Pokoleń”, a dla publiczności zagra i i zaśpiewa zespół „BEST”, zaplanowano też dyskotekę pod gwiazdami.
czytaj dalej

DOŻYNKI GMINNE 2019 W PODWODACH KOLONII:

„Kocham ten stan”, „8 sekund”, czy „Już nie zatańczy dla mnie” - to m.in. te przeboje zespołu Basta zabrzmią w niedziele, 25 sierpnia, w Podwodach Kolonii. Właśnie ta świetnie znana fanom muzyki disco polo formacja, będzie gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminy Bełchatów. Nie zabraknie też wykonawców reprezentujących inne nurty muzyczne.
 
Impreza będzie okazją do kapitalnej zabawy, ale nie tylko. Organizatorzy nie zapominają bowiem o idei, jaka przyświeca dożynkom.
- Mimo trudnej sytuacji finansowej gminy udało nam się do Podwód Kolonii zaprosić takich wykonawców, których publiczność doskonale zna i którzy gwarantują dobrą zabawę – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Jednak nie zapominajmy, że ten dzień to przede wszystkim święto rolników. To ich pracę i trud chcemy uhonorować – podkreśla wójt.

Na Gminnych Dożynkach nie może więc zabraknąć tradycyjnych elementów ceremoniału związanego z obchodami święta plonów. Uroczystość rozpocznie msza św. w intencji rolników (godz. 13.30), będą wieńce przygotowane przez sołectwa oraz poczęstunek chlebem upieczonym z zebranego w tym roku zboża. Odznaczeni zostaną najbardziej zasłużeni rolnicy z terenu Gminy Bełchatów.

Po części oficjalnej przyjdzie czas na zabawę. Na scenie w Podwodach Kolonii wystąpią lokalni artyści: Kurnosianki, Moderato, Gminne Nutki, Orkiestra Dęta OSP Dobrzelów, Paweł Bauer i Thrudy. Zagra też Kapela Biesiadna Śwagry, a podkarpacki folklor zaprezentuje mieszkańcom gminy Zespół Pieśni i Tańca "Hyżniacy".

Dożynki poprowadzi znana z występów stand up Anna Pituła – Biela. Dożynkową zabawę zakończy dyskoteka pod gwiazdami z DJ Manki.
 
Goście dożynek będą mogli spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez sołectwa, zaprezentują się też rękodzielnicy. Będzie wystawa pojazdów konnych, a dla najmłodszych dmuchańce i warsztaty.

- Jestem przekonana, że mieszkańcy gminy Bełchatów, którzy tego dnia będą bawić się na gminnym święcie plonów, nie będą się nudzić, a w programie, który przygotowaliśmy, każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Anna Kamieniak, dyrektor Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów.
 
czytaj dalej

WYŚCIG "SOLIDARNOŚCI" PRZEJEDZIE PRZEZ GMINĘ BEŁCHATÓW:

  • 01-07-2019
Wyścig „Solidarności” przejedzie przez gminę Bełchatów. Kiedy i gdzie można kibicować?
 
Kolarskie emocje czekają już we wtorek, 2 lipca, mieszkańców kilku miejscowości w gminie Bełchatów. Wszystko dzięki temu, że trasa pierwszego etapu tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”i Olimpijczyków będzie prowadziła przez teren naszej gminy.
czytaj dalej

RUSZYŁY ZAPISY NA WAKACJOWANIE!:

Wakacyjne zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat organizuje Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Tegoroczne Wakacjowanie zaplanowano na pięć dni, od 15 do 19 lipca. Zajęcia organizuje każda z z czterech filii, a to oznacza, że odbywać się one będą w Augustynowie, Kurnosie Drugim, Zawadach i Zdzieszulicach Dolnych.
czytaj dalej

MISTRZOSTWA GMINY BEŁCHATÓW W GRILLOWANIU:

Już 09 czerwca 2018 roku o godzinie 14:00 podczas festynu rodzinno sportowego na boisku sportowym w Emilinie odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Gminy Bełchatów w Grillowaniu Nie naŻarty. Do udziału zapraszamy czteroosobowe drużyny z terenu gminy Bełchatów.  Na zgłoszenia czekamy do 28 maja do godziny 12:00. Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy telefonicznie pod numerem telefonu 44 632 52 83 wew. 26.  Poniżej znajduje się regulamin oraz karta zgłoszeniowa.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022