Logo: BIP

Inwestycje gminne

Utrudnienia na drodze w Ławach

  • 03-08-2022
W Ławach rozpoczęły się prace, związane z budową drugiego etapu kanalizacji. Inwestycja prowadzona jest w pasie drogi gminnej na odcinku od posesji nr 33 w stronę Woli Mikorskiej.
Ze względu na specyfikę terenu i dla maksymalnego przyspieszenia tempa robót, wykonawca zdecydował, że sieć będzie budowana odcinkami liczącymi od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów. Na czas budowy sieci na danym odcinku zajęta będzie cała szerokość pasa drogowego. Po wykonaniu danego etapu (trwa to zwykle kilka dni), prace przesuwać się będą na kolejny odcinek drogi.
 
W związku z tym dojazd do poszczególnych posesji w Ławach zapewniony jest albo od strony Zawad albo od strony Woli Mikorskiej. Dla osób, które przez Ławy jedynie przejeżdżają, zalecamy objazd drogą powiatową Ławy – Mikorzyce lub drogą wojewódzką 484.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
czytaj dalej

Dofinansowanie na zagospodarowanie działki gminnej w Mokraczu

  • 03-08-2022
 
Jeszcze w tym roku gminna działka w Mokraczu zostanie zagospodarowana. Gmina Bełchatów uzyskała na to zadanie dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł w ramach programu "Infrastruktura sołecka na plus", realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Dzięki temu jeszcze w tym roku na gminnej działce w tej miejscowości powstanie plac zabaw, siłownia zewnętrzna i altana.
Zadanie musi zostać zakończone do 31 grudnia 2022 roku.
czytaj dalej

Drogi w Dobiecinie Kolonii i Hucie będą gotowe w połowie listopada

  • 26-07-2022
Do połowy listopada zakończy się przebudowa dwóch ważnych dróg na terenie Gminy Bełchatów. Chodzi o liczący ponad 900 metrów odcinek drogi w Dobiecinie Kolonii oraz niemal 700 - metrowy odcinek drogi w Hucie. Obie drogi przebudowywać będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEIK S.A., a umowy na te inwestycje podpisali Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Tomasz Kaczmarek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK S.A. z Piotrkowa Tryb.
W Dobiecinie Kolonii przebudowany zostanie odcinek o długości ponad 900 m, od skrzyżowania dróg w Zwierzchowie i dalej w kierunku północnym. Po remoncie droga będzie miała 5 metrów szerokości, powstaną też obustronne pobocza. Przygotowane zostaną też zjazdy do posesji i dojścia do furtek. Koszt tej inwestycji to 1.778.764,57 zł.
W Hucie prace obejmą odcinek od skrzyżowania (przy przystanku autobusowym i placu zabaw) aż do granic gminy o długości ponad 680 m. Po przebudowie droga będzie miała szerokość 4 metrów, powstaną też obustronne pobocza o szerokości 0,75m. Droga zostanie odwodniona, tutaj również powstaną zjazdy i dojścia do furtek. Koszt przebudowy tego odcinka to 1.052.695,43 zł.
Wykonawca ma cztery miesiące na realizację obu inwestycji.
czytaj dalej

Umowa na dostawę "elektryków" podpisana

  • 27-06-2022
Już niebawem po Gminie Bełchatów będą kursować pierwsze elektryczne autobusy. Pojazdy marki Pilea dostarczy nam firma ARP E - VEHICLES z Solca Kujawskiego. Umowę na dostawę dwóch pierwszych "elektryków" podpisali Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, Mariusz Wdowczyk Prezes Zarządu ARP E- VEHICLES oraz Małgorzata Filipek, Sekretarz Gminy Bełchatów.
- To milowy krok na drodze do odtworzenia transportu publicznego na terenie Gminy Bełchatów - mówi Konrad Koc. - Bardzo cieszę się też z tego, że przyjadą do nas polskie autobusy. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą z nich bardzo zadowoleni.
Koszt zakupu dwóch autobusów to nieco ponad 3,8 mln zł. Na ich dostawę zwycięzca przetargu ma teraz 3 miesiące.
czytaj dalej

Cztery nowoczesne autobusy spalinowe już niedługo przyjadą do Gminy Bełchatów

  • 08-07-2022
Jeszcze chwila cierpliwości i do Gminy Bełchatów przyjadą cztery nowoczesne i ekologiczne autobusy z napędem spalinowym. Damian Marczewski, Zastępca Wójta Gminy Bełchatów oraz Tomasz Talarek, Prezes Zarządu Bus Trans Technik Sp. z o.o. podpisali dziś umowę na dostawę czterech pojazdów: dwóch mniejszych autobusów Navigo oraz dwóch większych autobusów Ulyso. Będą one kursowały na regularnych linach, które jesienią zostaną uruchomione na terenie Gminy Bełchatów.
 
Koszt dwóch dużych autobusów to 2.305.020 zł, koszt dwóch mniejszych to 1.596.540 zł. Zanim one do nas dotrą, będziemy już mieli do dyspozycji dwa autobusy elektryczne, na których zakup umowy zostały podpisane w czerwcu.
To właśnie "elektryki" będą obsługiwać dwie pierwsze gminne linie autobusowe. Kolejne linie będą uruchamiane sukcesywnie, gdy przyjeżdżać do nas będą autobusy spalinowe.
czytaj dalej

Projektujemy przebudowę drogi w Postękalicach

  • 27-06-2022
Rozpoczynamy przygotowania do przebudowy kolejnej bardzo ważnej dla mieszkańców drogi. Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Karolina Mamos z Biura Projektowania Dróg podpisali umowę na przygotowanie projektu drogi gminnej przez Postękalice w stronę Mąkolic.
Dokumentacja będzie przygotowana dla przebudowy odcinka o długości 990 metrów. Droga ma mieć szerokość 5 metrów, zyskać nową podbudowę, nawierzchnię, utwardzone pobocza. Projekt obejmuje też odwodnienie i przebudowę zjazdów.
Projektant na przygotowanie dokumentacji ma 7 miesięcy, co oznacza, że drogowcy do pracy na tym odcinku będą mogli przystąpić w przyszłym roku.
czytaj dalej

Świetlica w Mikorzycach już po przebudowie

  • 27-06-2022
Świetlica w Mikorzycach jest już gotowa. Prace, związane z przebudową obiektu, już się zakończyły, w ich ramach rozebrano drewniane elementy budynku, wykonano i docieplono ściany, wykonano tynki, zabudowy, nową instalację elektryczną, kanalizację, płytki podłogowe.
Przebudowa kosztowała prawie 400 tys. zł, część pieniędzy na tę inwestycję udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
- Pierwotnie zakładaliśmy, że budynek przejdzie tylko modernizację, ale okazało się, że był w tak złym stanie technicznym, że trzeba było przeprowadzić prace na dużo większą skalę - mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Dziś budynek cieszy oko, w środku mamy dwie sale i pomieszczenie socjalne. Zagospodarowaliśmy też plac przy świetlicy. Jestem przekonany, że mieszkańcom to, jak przebudowaliśmy ten obiekt, też się spodoba - dodaje wójt.
Świetlica w Mikorzycach podobnie jak przed przebudową, będzie teraz również pełnić funkcję kaplicy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie.
Otwarcie kaplicy zaplanowano na niedzielę, 24 lipca. Msza św. w Mikorzycach rozpocznie się o godz. 10.30.
- Już dziś z całego serca zapraszam wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu - mówi ks. Marcin Majda, proboszcz parafii w Parznie.
czytaj dalej

Modernizacja ujęcia wody w Ławach ruszy lada dzień

  • 22-06-2022
Umowa na modernizację ujęcia wody w Ławach podpisana. Prace ruszą lada dzień, a zakładają one likwidację studni nr 1 (po badaniach okazało się, że doszło tam m.in. do skrzywienia otworu i korozji rur osłonowych) i wykonanie odwiertu zastępczego do głębokości 100 metrów.
Umowę na realizację tego zadania podpisali Barbara Kirschke z firmy Hydrowiert Kirschke & Skowron oraz Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. Inwestycja będzie kosztować 404.440 zł, a na jej wykonanie zwycięzca przetargu ma 7 miesięcy.
czytaj dalej

Rusza budowa kanalizacji deszczowej w Ludwikowie

  • 21-06-2022
Ruszamy z kolejną ważną inwestycją.  Już niebawem w Ludwikowie ruszy budowa liczącego 615 metrów odcinka kanalizacji deszczowej z wlotami ulicznymi. Umowę na realizację tego przedsięwzięcia podpisali dziś Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc i Szymon Zaniewicz ze spółki P.P.H.U. SANEL Zaniewicz Sp. j.
 
W ramach tego zadania powstanie 615 metrów kolektora, 30 sztuk wpustów z osadnikiem i syfonem oraz 16 studni rewizyjnych.
Spółka Sanel na realizację inwestycji ma 6 miesięcy, jej koszt to 1.154.527,20 zł.
czytaj dalej

Podpisanie umowy na dokumentację drogi Domiechowice - Emilin

  • 13-06-2022
Ruszamy z kolejną ważną inwestycją. Tym razem chodzi o drogę Emilin - Domiechowice, którą Gmina Bełchatów przejęła od powiatu, by ją przebudować. Kompletną dokumentację dla tego przedsięwzięcia przygotuje dla nas pracownia MTM Brudło, Graczyk Konowalski Spółka komandytowa z Mosiny. Umowę na przygotowanie projektu podpisał dziś z przedstawicielami pracowni Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.
 
Dokumentacja ma uwzględniać takie elementy jak doprojektowanie kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań, odtworzenie nawierzchni, przebudowę ścieżki rowerowej, zatoczki kiss&drive przy szkole, zatoczki autobusowe przy szkole czy przebudowa wjazdu na teren szkoły. Przebudowa obejmie odcinek o długości 3,2 km od zjazdu z wiaduktu (jeszcze w granicach miasta) do granicy z gminą Kluki.
 
Projektanci na przygotowanie dokumentacji mają teraz 12 miesięcy. Gdy tylko będzie gotowa, Gmina Bełchatów ogłosi przetarg na przebudowę i na drodze rozpoczną się prace.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 8

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022