Logo: BIP

Kultura

Rusza trzecia edycja konkursu "Jestem Obrazem". Zgłoś swoją pracę!

  • 18-10-2022
Ruszyły zgłoszenia do trzeciej edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego "Jestem Obrazem", organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kurnosie Drugim. Patronat Honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Bełcható, Konrad Koc.
Udział w konkursie mogą  wziąć uczniowie szkół z terenu powiatu bełchatowskiego, a zadanie wcale nie jest łatwe. Trzeba bowiem stworzyć fotograficzny odpowiednik wybranego obrazu - ze sobą w roli głównej. Prace konkursowe można nadsyłać do 14 listopada. Oceniane będą w czterech kategoriach: klas 0 -3, klas IV - VI, klas VII-VIII oraz (i jest to nowość) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. 
Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową znajdziecie w załącznikach.
czytaj dalej

BIBLIOTEKI CZEKAJĄ NA MAŁYCH CZYTELNIKÓW:

Biblioteka w Kurnosie Drugim oraz Biblioteka w Łękawie przystąpiły do kolejnej edycji projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek”, realizowanego przez Instytut Książki. W związku z tym zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 2 do 6 lat oraz ich rodziców do udziału w tym przedsięwzięciu.
 
Jak to zrobić? Wystarczy odwiedzić z dzieckiem bibliotekę i zapisać do niej malucha. Przy wypożyczeniu pierwszej książki dziecko otrzyma Wyprawkę Czytelniczą a w niej książeczkę „Pierwsze czytanki dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą kolejną wypożyczoną książeczkę dziecko otrzyma naklejkę, którą należy umieścić na Karcie Małego Czytelnika.
 
Po wypożyczeniu dziesięciu książek (a więc zebraniu dziesięciu naklejek) mały czytelnik otrzyma imienny dyplom.
 
Serdecznie zapraszamy do udziały w akcji!
 
czytaj dalej

POLOWANIE NA UZNANIE PAŃ, CZYLI DZIEŃ KOBIET W ZDZIESZULICACH DOLNYCH:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Zdzieszulicach Dolnych było w tym roku gospodarzem Gminnego Dnia Kobiet. Oprócz tradycyjnych życzeń, szampana i wspólnie zaśpiewanego „sto lat” dla licznie zebranych pań, nie zabrakło również artystycznego show. W tym roku występ przygotowali panowie, którzy wcielili się w role bohaterów popularnego programu „Szansa na sukces”. W tej właśnie formule wystąpili w programie artystycznym „Polowanie na uznanie Pań” i zaśpiewali polskie przeboje. Szlagiery śpiewali (w kolejności występowania): Czesław Bluszcz, Rafał Marek, Janusz Werecki, Paweł Lesiak, Konrad Koc, Rafał Furczyński, Adrian Ostrowski, Paweł Ciotucha, Piotr Kotas, Przemysław Gołąb.
czytaj dalej

LOKALNE, REGIONALNE I TRADYCYJNE - PORADNIK DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH:

Na terenie Gminy Bełchatów działa już aż 18 Kół Gospodyń Wiejskich. Dziś ich przedstawicielki i przedstawiciele spotkają się w świetlicy w Wólce Łękawskiej, by porozmawiać o kierunkach, w jakich koła mogą się rozwijać, o formach promocji czy pozyskiwaniu pieniędzy na swoją działalność.
czytaj dalej

ODSŁONIĘTO POMNIK UPAMIĘTNIAJĄCY ZAMORDOWANYCH CYWILÓW:

W Kalisku odsłonięto nowy pomnik, upamiętniający tragiczną śmierć dwunastu mieszkańców wsi Zawały i Zawadów. Niemieccy żołnierze rozstrzelali ich w tym właśnie miejscu 6 września 1939 roku. Nowy obelisk ufundowano dzięki staraniom Komitetu Społecznego Upamiętniania Historycznych Miejsc Parafii Łękawa. Zagospodarowano też teren wokół obelisku oraz nasadzono w jego pobliżu jałowce. Jest ich dwanaście, bo dwunastu mężczyzn niewinnie rozstrzelano 80 lat temu w Kalisku.
czytaj dalej

Nakręć film o swoim bohaterze, wygraj konkurs:

„Gdyby Cię nie było” to hasło konkursu filmowego, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Bełchatów.
 
Zadanie konkursowe to nakręcenie trwającego maksymalnie trzy minuty filmu, przedstawiającego wybraną przez autora postać, która jego zdaniem zasługuje na miano lokalnego bohatera. W treści filmu choć raz powinien zostać użyty zwrot „Gdyby Cię nie było…”. W całym przedsięwzięciu chodzi o promowanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu.
 
Na autorów najciekawszych materiałów czekają nagrody. Filmy można przesyłać do 11 sierpnia. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w załączonym regulaminie.
 
czytaj dalej

VII PIKNIK STOWARZYSZEŃ:

Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski zaprasza na VII Piknik Stowarzyszeń, który odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku na Placu Narutowicza. Chętne do wzięcia udziału w Pikniku i zaprezentowania swojej działalności stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe proszone są o zgłaszanie się drogą mailową pod adresem e-mail do 15 lipca 2018 roku.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022