Aktualności

ODWOŁANE SPOTKANIE:

W środę, 18 marca, w Kurnosie Drugim miało się odbyć spotkanie, dotyczące prac związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków dla tego obrębu. Zostało ono odwołane, a o nowym terminie poinformujemy, gdy tylko zostanie wyznaczony.
 
czytaj dalej

NIECZYNNE SZKOŁY, ODWOŁANE IMPREZY, URZĄD BEZ INTERESANTÓW, STRAŻACKA POMOC DLA OSÓB STARSZYCH

Choć na terenie Gminy Bełchatów do tej pory nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem, to ogłoszony na terenie kraju stan zagrożenia epidemicznego przełożył się również na zmienioną organizację pracy lokalnych instytucji.
Tak, jak w całym kraju, również w szkołach administrowanych przez ten samorząd, nie odbywają się zajęcia lekcyjne.
- Rekomendowałem dyrektorom szkół wzmożone działania dotyczące zdalnego nauczania. Dyrektorzy placówek mają dokładnie sprawdzać, jak jest ono realizowane – mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. Zalecił również, by w szkołach nauczyciele rotacyjnie pełnili 2-3 godzinne dyżury.
czytaj dalej

KOMUNIKAT:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bełchatów!
Zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. Wobec zagrożenia pandemią koronawirusa, Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc, podjął decyzję o uruchomieniu działań, które mają na celu pomoc osobom starszym (powyżej 70. roku życia), osobom samotnym, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, osobom niepełnosprawnym oraz objętym kwarantanną domową.
 
Wszelkie zgłoszenia związane z pomocą w zakupie podstawowych produktów spożywczych, środków higieny oraz leków, prosimy przekazywać na numer telefonu 500 – 241 – 717.
Z pomocą pospieszą Wam strażacy ochotnicy z terenu Gminy Bełchatów. Na zgłoszenia czekamy od wtorku, 17 marca 2020 roku.
 
czytaj dalej

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO SPRZEDAŻY:

Wójt Gminy Bełchatów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży położonych w obrębach geodezyjnych: Mokracz, Ludwików i Niedyszyna, stanowiących własność Gminy Bełchatów.
 
Szczegóły w załączniku.
czytaj dalej

INFORMACJA W SPRAWIE PSZOK:

W ZWIĄZKU Z WZROSTEM LICZBY ZAKAZEŃ KORONOWIRUSEM COVID -19 I ZWIĄZANĄ Z TYM KONIECZNOŚCIĄ ZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI, URZĄD GMINY BEŁCHATÓW INFORMUJE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, IŻ OD DNIA
17.03.2020 r. (WTOREK) DO ODWOŁANIA
PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W ZAWADACH BĘDZIE NIECZYNNY.
ZA NIEDOGODNOŚCI PRZEPRASZAMY
czytaj dalej

KOMUNIKAT PPIS W BEŁCHATOWIE

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie w sprawie zaleceń dla mieszkańców województwa łódzkiego w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną.
 
Szczegóły w załączniku.
czytaj dalej

POLOWANIE NA UZNANIE PAŃ, CZYLI DZIEŃ KOBIET W ZDZIESZULICACH DOLNYCH:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Zdzieszulicach Dolnych było w tym roku gospodarzem Gminnego Dnia Kobiet. Oprócz tradycyjnych życzeń, szampana i wspólnie zaśpiewanego „sto lat” dla licznie zebranych pań, nie zabrakło również artystycznego show. W tym roku występ przygotowali panowie, którzy wcielili się w role bohaterów popularnego programu „Szansa na sukces”. W tej właśnie formule wystąpili w programie artystycznym „Polowanie na uznanie Pań” i zaśpiewali polskie przeboje. Szlagiery śpiewali (w kolejności występowania): Czesław Bluszcz, Rafał Marek, Janusz Werecki, Paweł Lesiak, Konrad Koc, Rafał Furczyński, Adrian Ostrowski, Paweł Ciotucha, Piotr Kotas, Przemysław Gołąb.
czytaj dalej

UNIJNA DOTACJA NA MODERNIZACJĘ UJĘCIA WODY W ŁAWACH I BUDOWĘ NOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W ZAWADACH:

Jeszcze w tym roku modernizacji i rozbudowy doczeka się ujęcie wody w Ławach. Wybudowany zostanie tam nowy zbiornik na wodę, a to z kolei przełoży się na dużo lepsze zaopatrzenie w wodę mieszkańców korzystających właśnie z tego ujęcia.
Inwestycja będzie możliwa dzięki dotacji, jaką Gminie Bełchatów udało się uzyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na działania związane z gospodarką wodno-ściekową. Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, podpisał już umowę na to dofinansowanie, a obejmie ono dwa przedsięwzięcia.
czytaj dalej

ZAPROSZENIE NA XXVI MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI ROLNICZEJ:

Biuro Powiatowe Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Bełchatowie informuje, że w dniu 14 marca 2020 r. (sobota) organizuje wyjazd na XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.
czytaj dalej

SPOTKANIE PRZEDSIĘBIORCÓW I SAMORZĄDOWCÓW W WIELOPOLU:

Niemal stu przedsiębiorców i samorządowców związanych z Gminą Bełchatów spotkało się w Wielopolu, by rozmawiać o problemach lokalnego biznesu i by wspólnie wypracować lepsze rozwiązania służące rozwojowi przedsiębiorczości. Spotkanie organizowano pod hasłem „Biznes i Samorząd. Spotkajmy się w Wielopolu” i ma to być wydarzenie cykliczne.
- Formuła tego spotkania to nowość – przyznaje Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, gospodarz tego wydarzenia. - O takim spotkaniu myślałem już wiosną 2019 roku, ale to był bardzo ciężki czas dla samorządu Gminy Bełchatów i liczba problemów, które wówczas mieliśmy, nie nastrajała do tego typu spotkań. Dziś problemów do rozwiązania nadal jest sporo, ale są już pewne bardzo pozytywne aspekty naszych działań. Dlatego nie chciałem już dłużej zwlekać i stąd też spotkanie w Wielopolu – podkreślał Konrad Koc.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 17

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022