Komunikaty

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NA DZIEŃ 19.08.2019 R.:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.
czytaj dalej

KOMUNIKAT WIORIN W ŁODZI:

Komunikat dla producentów, dystrybutorów i firm transportowych przemieszczających bulwy ziemniaków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i do innych państw Unii Europejskiej.
czytaj dalej

PRZERWY W DOSTAWIE ENERGII 23.08 - 29.08.2019:

PGE Dystrybucja Łódź -Teren S.A. Rejon Energetyczny Bełchatów informuje swoich odbiorców o planowych przerwach w dostawie energii elektrycznej w okresie 23.08 - 29.08.2019.
 
Szczegółowe informacje dostępne w załączniku.
czytaj dalej

GMINA SPRZEDAJE DZIAŁKI:

Już niedługo Gmina Bełchatów rozpocznie sprzedaż działek pod budownictwo – do nabycia będą 2 działki w miejscowości Kałduny oraz 4 działki w miejscowości Kurnos Drugi.
 
czytaj dalej

PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ MASZYN ROLNICZYCH:

WÓJT GMINY BEŁCHATÓW OGŁASZA PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ MASZYN ROLNICZYCH.
Przetarg nieograniczony ofertowy dotyczy sprzedaży maszyn rolniczych stanowiących mienie komunalne Gminy Bełchatów.
czytaj dalej

BEZPŁATNA POMOC DLA OFIAR PRZESTĘPSTW:

W Łodzi ruszyło pierwsze w Polsce Specjalistyczne Centrum Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Projekt realizuje Fundacja Subvenio.
 
Z usług Centrum mogą korzystać osoby pokrzywdzone przestępstwem z terenu całej Polski. Działalność Centrum jest współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
 
Osoby zgłaszające się do Centrum i zakwalifikowane do udziału w programie mogą otrzymać szeroko pojętą pomoc psychologiczną (w postaci konsultacji i spotkań interwencyjnych z psychologiem oraz sesji terapii krótko jak i długoterminowej), konsultacje psychiatryczną, pomoc w zakresie rehabilitacji w postaci usług rehabilitanta w domu pacjenta oraz dofinansowanie przy kupnie leków poza refundacją NFZ, w tym także wyrobów medycznych, niezbędnych w procesie powrotu do zdrowia lub łagodzących skutki przestępstwa.
 
Istnieje również możliwość skorzystania z dopłat przy korzystaniu z konsultacji lekarskich u najlepszych w Łodzi specjalistów, przyjmujących także w placówkach komercyjnych, jeśli konieczność konsultacji wynika z zaistniałego przestępstwa. Oprócz tego jest też możliwość wyjazdu do sanatorium ze znaczną dopłatą lub nawet całkowitą refundacją pobytu, poza kolejką w NFZ, jeśli pobyt ma łagodzić skutki przestępstwa.
 
W ramach tego samego programu poszkodowani mogą liczyć na pomoc np. w zakupie wyposażenia mieszkania lub sprzętu AGD, jeśli ma to bezpośredni związek z zaistniałym przestępstwem i łagodzi lub niweluje jego skutki.
 
Centrum mieści się w Łodzi, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52 w Łodzi, recepcja w pok. G03
(budynki Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej), pracuje w godzinach:
poniedziałek, wtorek - godziny 10 - 20
środa, czwartek, piątek - godziny 8 – 18.
 
W tych samych godzinach czynny jest telefon centrum, nr 514 025 546
 
Projekt” Specjalistyczne Centrum Pomocy” realizowany jest w latach 2019- 2021.
Wszystkie usługi świadczone w ramach Specjalistycznego Centrum Pomocy są bezpłatne.
czytaj dalej

WNIOSEK O WYPŁATĘ "500+":

Rodzicu! W lipcu możesz złożyć jeden wniosek o wypłatę „500+” dla wszystkich dzieci.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zaczął od 1 lipca 2019r. przyjmować elektroniczne wnioski o wypłatę świadczenia „500+” na dzieci, które do tej pory nie były objęte programem „Rodzina 500+”. Świadczenie nie jest już zależne od kryterium dochodowego.
Składając wniosek w GOPS należy wpisać wszystkie dzieci do 18 roku życia, a więc również te dzieci, na które już teraz rodzice pobierają świadczenie. Przy rozpatrywaniu takiego całościowego wniosku GOPS przyzna „500+” od 1 lipca na pierwsze lub jedyne dziecko wychowywane w rodzinie, które jeszcze nie jest uprawnione do świadczenia. Na pozostałe dzieci, otrzymujące obecnie świadczenie, przyzna „500+” na nowy okres, który zacznie się 1 października.
Warto podkreślić, że świadczenia „500+” zostaną teraz przyznane aż do 31 maja 2021 r. Jeśli do tego czasu dziecko ukończy 18 rok życia wówczas świadczenie zostanie przyznane do dnia poprzedzającego datę urodzin.
Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, korzystając z portalu Emp@tia, kanałów bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia br. wnioski o świadczenie „500+” można będzie też składać w formie tradycyjnej, tj. papierowej - odwiedzając GOPS osobiście, albo wysyłając wniosek za pośrednictwem poczty.
czytaj dalej

ZARZĄDZENIE ZMIENIAJĄCE WÓJTA GMINY BEŁCHATÓW W SPRAWIE BEZWZGLĘDNEGO ZAKAZU PODLEWANIA Z WODOCIĄGU GMINNEGO:

ZARZĄDZENIE NR 78/2019
WÓJTA GMINY BEŁCHATÓW
z dnia 12 czerwca 2019 r.
w sprawie bezwzględnego zakazu podlewania ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych,
terenów zielonych, upraw rolnych oraz napełniania basenów i oczek wodnych z wodociągu gminnego
czytaj dalej

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W BEŁCHATOWIE:

KOMUNIKAT
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 10.06.2019 r. 
skierowany do konsumentów wody z wodociągu Parzniewice
czytaj dalej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE W SPRAWIE SILNEGO UPAŁU:

1 2 3 4

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022